Երևանի քաղաքապետարանը հրավիրում է համերգային շոու-ծրագրի․ վառվելու են գլխավոր տոնածառի լույսերը
«Սիրելի՛ երևանցիներ և մայրաքաղաքի հյուրեր, այսօր՝ ժամը 19:30-ին, վառվելու են Հանրապետության գլխավոր տոնածառի լույսերը:
Բոլորիս սպասվում է համերգային շոու-ծրագիր, վառ լուսավորություն, տոնական տրամադրություն և, իհարկե, հրավառություն:
Երեկոյի ընթացքում բեմում է լինելու Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը, հնչելու են Արամ Խաչատրյանի հայտնի ստեղծագործությունները:
Ծրագիրն էլ ավելի գունեղ են դարձնելու «Բարեկամություն» անսամբլի սաները, ինչպես նաև «Swag Art School»-ի երեխաները:
Լույսերի վառման հիմնական արարողությանը զուգահեռ ականատեսն ենք լինելու տոնական հրավառության, իսկ համերգային ծրագրի ավարտին բարձր տրամարությունն ապահովելու են Արամ MP3-ն և Սրբուկը:

Мэрия Еревана приглашает на концертную шоу-программу: зажгутся огни главной елки
Нас всех ждет концертная шоу-программа, яркое освещение, праздничное настроение и, конечно же, фейерверк.
Вечером на сцене выступит Государственный симфонический оркестр Армении, прозвучат знаменитые произведения Арама Хачатуряна.
Учащиеся ансамбля «Барекамутюн», а также дети «Swag Art School» сделают программу еще более красочной.
Наряду с основной церемонией освещения мы станем свидетелями праздничного фейерверка, а в завершение концертной программы хорошее настроение обеспечат Арам MP3 и Србук.
Желаем всем хорошо провести время и незабываемых новогодних впечатлений", - говорится в сообщении мэрии.