«Փաշինյանը Սնուփ Դոգին չերգելու համար 6 միլիոն դոլար է տալիս, մեր թոշակները չի տալիս, ինչո՞վ ապրենք»․ Արցախից բռնի տեղահանված
19/12/2023 19:19
«Փաստինֆո»-ին  է ահազանգել Արցախի Քաշաթաղի նախկին բնակիչ 68-ամյա Վլադիմիր Հակոբյանը։
Նա պատմել է, որ 1997 թ-ից կնոջ և 2 անչափահաս երեխաների հետ վերաբնակություն է հաստատել Քաշաթաղում։ Երևան տեղափոխվել են 2020 թ-ի պատերազմից հետո։
«Կառավարության տրամադրած գումարով կարողացել ենք Էջմիածնում տուն գնել, բայց եթե մինչ այս թոշակ կամ նպաստ էինք ստանում ու կարողանում էինք ծայրը ծայրին հասցնել, հիմա արդեն 3 ամիս է՝ ոչ մի բան չենք ստանում։ Անձնագիր էլ փոխեցինք, իրենց ասած ամեն ինչն էլ արեցինք, բայց գումար չենք ստանում։ Արցախից նոր բռնագաղթածներին աջակցություն են տալիս, բայց մեզ ոչինչ էլ չի հասնում, փոխարենը թոշակներն էլ չեն վճարում»,- պատմել է Վլադիմիր Հակոբյանը՝ ավելացնելով, որ երեկ զանգել է կառավարության ու սոցապի թեժ գիծ, սակայն ոչ մի հստակ չեն ասել»։
«Արդեն էլ նյարդերս չի հերիքում, հոգնել ենք այս իշխանությունից էլ, այս անարդարությունից էլ»,- ասել է նա։
Դիտարկմանը, թե հունվարից թոշակները վճարելու են՝ Հակոբյանը արձագանքել է. «Բայց մինչև հունվար ես ինչո՞վ ապրեմ։ Ես հաշմանդամ եմ, գամված եմ սայլակին։ Տղաս էլ մասնակցել է 2016 թ-ի պատերազմին, զինհաշմանդանություն ունի, տարբեր հիվանդություններ ունենք, որոնք բուժում ու դեղեր են պահանջում։ Ճիշտ է՝ պոլիկլինիկան օգնում է՝ որքանով կարող է, բայց միևնույն է, դա բավարար չէ, ես ո՞նց անեմ, ասե՛ք հարգելի կառավարություն, հարգելի Նիկոլ Փաշինյան։
Երբ 2018-ին Փաշինյանը իշխանության էր գալիս՝ ոսկե սարեր էր խոստանում, բայց ոչինչ չի անում, անողնաշարի մեկն է, խաբեց էս ժողովրդին։ Հիմա էլ շարունակում է խաբել․ Սնուփ Դոգի չկայացած համերգի համար 6 միլիոն դոլար փող է տալիս։ Ինձ էլ տուր Փաշինյան, 1 մլն դոլար տուր՝ չերգելու համար, ես էլ չեմ երգի։ Եթե կարողանայի՝ դատի կտայի իրեն էլ, իր կառավարությանն էլ....»,- նշել է Վլադիմիր Հակոբյանը։

Вынужденный переселенец  из Арцаха: «Пашинян выделил Снуп Доггу 6 миллионов долларов за то, чтобы тот не пел, он не выплачивает нам наши пенсии, на что нам жить?»
19/12/2023 20:04
Вынужденный переселенец из Арцаха: «Пашинян выделил Снуп Доггу 6 миллионов долларов за то, чтобы тот не пел, он не выплачивает нам наши пенсии, на что нам жить?»
Об этом "Фактинфо" сообщил 68-летний Владимир Акопян, бывший житель Кашатахского района Арцаха.
Он рассказал, что с 1997 года переселился в Кашатах с женой и двумя несовершеннолетними детьми. Они переехали в Ереван после войны 2020 года.
«На деньги, предоставленные правительством, мы смогли купить дом в Эчмиадзине, но если до этого мы получали пенсию или пособие и могли сводить концы с концами, то сейчас прошло 3 месяца, а мы ничего не получили. Мы поменяли паспорта, сделали все, что они сказали, но денег не получаем. Они оказывают поддержку новым переселенцам из Арцаха, но нам ничего не дают, даже наши пенсии не выплачивают", - сказал Владимир Акопян, добавив, что вчера звонил на горячую линию Правительства и Единой социальной службы, однако они не дали какого-либо четкого ответа.
"Моих нервов уже не хватает, мы устали и от этих властей, и от этой несправедливости", - сказал он.
На утверждение, что с января пенсии будут выплачиваться, Акопян ответил: «Но на что я буду жить до января? Я инвалид, прикован к инвалидной коляске. Мой сын тоже участвовал в войне 2016 года, у него инвалидность вследствие военной травмы, у нас разные заболевания, которые требуют лечения и лекарств. Да, поликлиника помогает, чем может, но все равно недостаточно, что мне делать, уважаемое правительство, уважаемый Никол Пашинян?
Когда Пашинян пришел к власти в 2018 году, он обещал золотые горы, но он ничего не делает, он бесхребетный человек, он обманул этот народ. Он продолжает обманывать и сейчас. Снуп Доггу заплатил 6 миллионов долларов за несостоявшийся концерт. И мне дайте, Пашинян, дайте мне 1 миллион долларов, чтобы я не пел, я тоже не буду петь. Если бы я мог, я бы подал в суд на него и его правительство..." - заявил Владимир Акопян.