Ինչո՞ւ է Փաշինյանը շարունակում խոսել Արցախի հանձնումից և փորձում արդարացնել իր քայլերը․ Աբրահամյան
Փաշինյանի հարցազրույցում, այնուամենայնիվ, մի կարևոր հանգամանք կա, որը պետք է անպայման արձանագրել: Այս մասին գրում է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ինչո՞ւ է նա շարունակում խոսել Արցախի հանձնումից և փորձում արդարացնել իր քայլերը:
Ինչ էլ ասի, ոնց էլ փաթեթավորի, ում գլխին էլ փորձի պատասխանատվությունը ջարդել, դա միայն կարճաժամկետ էֆեկտ է ունենալու:
Փաշինյանը, անխոս, գիտակցում է, որ նման բաները մարսվող չեն և որ անկախ իր կամքից, պետական մեքենայի ջանքերից ու քարոզչական «պերեդոզից», մեկ է` գալու է հատուցման պահը:
Պատմությունը խմբագրել, սրբագրել, ջնջել պարզապես անհնար է և նա, իրեն սպասարկող մարդիկ` անկախ այն հանգամանքից, թե ինչ համակարգ են ներկայացնում, պատմության մեջ մնալու են որպես հող հանձնող, սեփական հայրենիքը դավաճանող և թշնամու առաջ ծնկի եկող կերպարներ:
Դա է պատճառը, որ Փաշինյանը գիտակցելով այս ամենը շարունակում է կեղծել, ստել և արդարանալ` անիմաստ ջանքեր գործադրելով  փորձում է փրկվել պատմության դատավճռից»:

Абрамян: Почему Пашинян продолжает говорить о сдаче Арцаха и пытается оправдать свои действия?
Однако в интервью Пашиняна есть важное обстоятельство, которое необходимо зафиксировать. Об этом пишет депутат НС Армении Тигран Абрамян.
«Почему он продолжает говорить о сдаче Арцаха и пытается оправдать свои действия?
Что бы он ни говорил, как бы он это ни преподносил, на кого бы он ни пытался возложить ответственность, это будет иметь лишь краткосрочный эффект.
Пашинян, безусловно, понимает, что такие вещи невозможно «переварить» и что независимо от его воли, усилий государственной машины и пропагандистского «передоза», все же наступит момент расплаты.
Редактировать, корректировать, стирать историю просто невозможно, и он, люди, которые ему служат, независимо от того, какую систему они представляют, останутся в истории как персонажи, сдавшие землю, предавшие Родину и преклонившие колени перед врагом.
Именно по этой причине Пашинян, осознавая все это, продолжает фальсифицировать, лгать и оправдывать себя, пытаясь спастись от суда истории, прилагая бессмысленные усилия».