Ադրբեջանի քաղաքականությունը ցույց է տալիս՝ արցախահայության իրավունքները չեն կարող պահպանվել, եթե նրանք վերադառնան ԼՂ. Արմեն Խաչատրյան
20/12/2023 12:00
ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը կարծում է, որ դեռ շատ ենք անդրադառնալու Արցախի հիմնախնդրին։
«Առանց Արցախի հիմնախնդրի՝ ես չեմ կարծում, որ որևէ մեկը ինչ-որ մի բան  կքննարկի, բոլոր շերտերում, բոլոր քննարկումների ժամանակ գրեթե քննարկվում է Արցախի խնդիրը», - ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Պատգամավորի խոսքով՝ արցախահայության իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ ձեռնարկվելու են շատ միջոցառումներ և՛ Հայաստանում, և՛ միջազգային ատյաններում։
ՔՊ-ականն ընդգծեց՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մեղավորներ չի փնտրում, ներկայացնում է փաստական տվյալներ, որոնք տեղի են ունեցել։
Արմեն Խաչատրյանն ասաց՝ Ադրբեջանի վարած քաղաքականությունը ցույց է տալիս, որ արցախահայության իրավունքները չեն կարող պահպանվել, եթե նրանք վերադառնան Լեռնային Ղարաբաղ։

Армен Хачатрян: Политика Азербайджана показывает, что права армян Арцаха не могут быть защищены, если они вернутся в Нагорный Карабах
20/12/2023 13:03
Депутат от партии "Гражданский договор" Армен Хачатрян считает, что еще долго будем говорить об Арцахской проблеме.
"Без Арцахского вопроса, я не думаю, что кто-то что-либо обсудит, Арцахская проблема практически обсуждается на всех уровнях, во время всех дискуссий", - сказал он в беседе с журналистами в Национальном Собрании.
По словам депутата, будет предпринято множество мер для защиты прав арцахских армян как в Армении, так и в международных инстанциях.
Член "Гражданского договора" подчеркнул, что премьер-министр Никол Пашинян не ищет виновных, а представляет фактические данные произошедшего.
Армен Хачатрян заявил: Политика Азербайджана показывает, что права армян Арцаха не могут быть защищены, если они вернутся в Нагорный Карабах.