Մադուրոն կայցելի Ռուսաստան
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի հետ հստակեցվում են Ռուսաստանի Դաշնություն  կատարելիք նրա այցի ժամկետները, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
Նա նշել է, որ դժվար թե այցը մինչև տարեվերջ կայանա, սակայն այն տեղի կունենա, հենց կողմերը ժամկետների շուրջ հստակ պայմանավորվածության հանգեն։
Ավելի  վաղ Ռուսաստանում Վենեսուելայի դեսպան Խեսուս Ռաֆայել Սալազար Վելասկեսը հայտնել էր, որ Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն ցանկանում է Ռուսաստան կատարելիք իր այցի շրջանակներում Վլադիմիր Պուտինի հետ քննարկել երկու երկրների միջև համագործակցության ընդլայնման հարցը։

Мадуро посетит Россию
С президентом Венесуэлы Николасом Мадуро согласовываются сроки его визита в РФ, заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«Сейчас согласовываются сроки. Необязательно это будет до конца года. Визит президента Венесуэлы все еще находится на повестке дня», — отметил Песков.
Ранее посол Венесуэлы в России Хесус Рафаэль Саласар Веласкес заявил, что президент Венесуэлы Николас Мадуро планирует обсудить с Владимиром Путиным вопрос расширения сотрудничества между двумя странами в рамках предстоящего визита в Россию.