Երեկ վարչապետը դուրս շփեց բանակցային գործընթացի մասին բազմիցս կրկնած կեղծիքի հերթական չափաբաժինը. Բագրատ Միկոյան
20/12/2023 15:55
Երեկ վարչապետը դուրս շփեց բանակցային գործընթացի մասին բազմիցս կրկնած կեղծիքի հերթական չափաբաժինը: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանը:
«Չնայած որ մեզ արդեն բավական ձանձրացրել է ակնհայտ սուտն ամեն անգամ հերքելը, այնուամենայնիվ, հիշեցման համար ստորև կբերեմ որոշ հղումներ նրանից, ինչի մասին բազմիցս խոսել ենք:
Որքան էլ վարչապետը իրեն պատռի պարտված պատերազմի և Արցախի հայաթափման պատասխանատվությունից խուսափելու համար, այն, միևնունն է, ամբողջությամբ իր խղճին է: Ցավոք, խիղճը տանջում է ոչ թե նրանց, ում պետք է, այլ նրանց, ովքեր խիղճ ունեն»,-նշել է նա:

Баграт Микоян: Вчера премьер выплеснул очередную порцию многократно повторяемой лжи о переговорном процессе
20/12/2023 16:03
Вчера премьер выплеснул очередную порцию многократно повторяемой лжи о переговорном процессе, об этом заявил уководитель офиса второго президента Республики Армения Баграт Микоян.
"Хотя нам изрядно надоело каждый раз опровергать очевидную ложь, все же для напоминания, ниже приведу ссылки того, о чем уже много раз говорили. Как бы премьер не изворачивался, ответственность за проигранную войну и полный исход армян из Арцаха на его совести. К сожалению, совесть мучает не тех, кого должна мучить, а тех, у кого она есть", - отметил он.