Նրանց, ովքեր 4 տարի առաջ այս մարզադաշտում հայտարարեցին՝ «Ղարաբաղը Հայաստան է և վերջ», մենք ապացուցեցինք՝ Ղարաբաղն Ադրբեջան է. Ալիև
21/12/2023 15:01
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիև Ստեփանակերտի մարզադաշտում հետևել է Ադրբեջանի ֆուտբոլային գավաթի առաջնության 1/8 եզրափակչի «Ղարաբաղ» -MOIK ակումբների հանդիպմանը։
«Չորս տարի առաջ այս մարզադաշտում ոմանք ասում էին, որ «Ղարաբաղը Հայաստան է և վերջ»։ Մենք նրանց ապացուցեցինք, որ Ղարաբաղն Ադրբեջան է»,- ասել է Ալիևը։
Նա նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի ամբողջ տարածքում արդեն տեղադրված են ադրբեջանական դրոշներ։
«Այսուհետ այս հողերի վրա հավերժ ծածանվելու է Ադրբեջանի դրոշը։ Մենք՝ ադրբեջանցիներս, հավերժ կապրենք այստեղ»,- ասել է Ալիևը։

Алиев: Тем, кто 4 года назад заявил на этом стадионе «Карабах–это Армения, и точка», мы доказали, что Карабах–это Азербайджан
21/12/2023 15:28
Президент Азербайджана Ильхам Алиев на стадионе Степанакерта наблюдал за матчем 1/8 финала кубка Азербайджана по футболу между командами "Карабах" и «MOIK».
«Четыре года назад некоторые на этом стадионе заявили: «Карабах – это Армения, и точка». Мы доказали им, что Карабах – это Азербайджан»,- сказал Алиев.
Он отметил, что отныне на всей территории Нагорного Карабаха будут развиваться азербайджанские флаги.
«Отныне на этих землях будет вечно развеваться азербайджанский флаг. Мы – азербайджанцы будем жить здесь вечно»,- заявил Алиев