Արարատ Միրզոյանը և Իմանգալի Տասմագամբետովը Երևանում քննարկել են ՀԱՊԿ գործունեությանն առնչվող հարցեր
Դեկտեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովի հետ, հայտնում են ԱԳՆ-ից։
«Զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ գործունեությանն առնչվող հարցեր: ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը ՀՀ ԱԳ նախարարին տեղեկացրել է 2023թ. նոյեմբերին Մինսկում կայացած ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի և ՀԱՊԿ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի, պաշտպանության նախարարների խորհրդի և անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստի արդյունքների մասին։
Հանդիպման ընթացքում Արարատ Միրզոյանը և Իմանգալի Տասմագամբետովը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի, տրանսպորտային և տնտեսական փոխկապակցվածության զարգացմանն ուղղված նախագծերի, այդ թվում՝ ՀՀ կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» հայեցակարգի վերաբերյալ»:

Арарат Мирзоян и Имангали Тасмагамбетов обсудили в Ереване вопросы, связанные с деятельностью ОДКБ
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 21 декабря принял генерального секретаря ОДКБ Имангали Тасмагамбетова. Об этом сообщили в МИД Армении.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с деятельностью ОДКБ. Генсек ОДКБ проинформировал министра иностранных дел Армении об итогах состоявшегося в ноябре в Минске заседания Совета коллективной безопасности ОДКБ и совместного заседания Совета министров иностранных дел, Совета министров обороны и Комитета секретарей советов безопасности ОДКБ.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о ситуации в регионе, проектах, направленных на развитие транспортной и экономической взаимозависимости, в том числе разработанной Правительством Армении концепции «Перекресток мира».