Ցավոք, ամեն ինչ նախապես որոշված էր․Ընտրությունները վերածվել են աթոռակռվի․ «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբ
23/12/2023 15:57
«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը հայտարարություն է տարածել ՀՖՖ նախագահի ընտրությունների կապակցությամբ, որում նշված է․
«Ցանկանում ենք շնորհակալություն հայտնել ձեզ, որ անցնող տարվա վերջին շաբաթներին մեզ հետ կիսեցիք հայկական ֆուտբոլի ապագայի վերաբերյալ ունեցած ապրումները: Մենք միասին հարցեր էինք տալիս, փաստերով քննարկում ֆեդերացիայի գործող ղեկավարության թերացումները, անում էինք հայտարարություններ և անտարբեր չէինք։
Մենք ուրախ ենք` վերջնական արդյունքում հույս ձեռք բերեցինք` ի դեմս Արաս Օզբիլիսի, որին աջակցել է ոչ միայն ֆուտբոլային հանրության մեծ մասը, այլև ամբողջ աշխարհում հայտնի հայ մարզիկները, ինչպիսիք են` Հենրիխ Մխիթարյանը, Կարեն Խաչանովը և Լևոն Արոնյանը, մարդիկ, ովքեր առաջին ձեռքից գիտեն, թե որքան կարևոր է երկրի համար պրոֆեսիոնալ մոտեցումը, ինչպես նաև ուժեղ ու պատասխանատու ֆեդերացիա ունենալը:
Ցավոք, ամեն ինչ նախապես որոշված էր։ Ընտրությունները վերածվել են աթոռակռվի: Քվեարկության արդյունքները մեզ համար անակնկալ չեն։ Աշխատանքի արդյունքները, ինչպես նաև հանրության կարծիքը, հերթական անգամ անամոթաբար անտեսվեցին։
Բայց վերջին շաբաթները մեզ վստահություն տվեցին, որ միասին կարող ենք ազդել ապագայի վրա և հայկական ֆուտբոլը վերադարձնել զարգացման ու առաջընթացի ուղի: Ամեն դեպքում մենք շարունակելու ենք պայքարը մեր երկրի ամենասիրված մարզաձևում` մաքրություն հաստատելու և բարգավաճում ապահովելու համար: Մեզնից կախված ամեն ինչ անելու ենք խաղադաշտում և դրա սահմաններից դուրս` հայկական ֆուտբոլը արժանի մակարդակին վերադարձնելու համար:

Футбольный клуб "Пюник": К сожалению, все было решено заранее: Выборы превратились в формальную борьбу за кресло
23/12/2023 16:11
Футбольный клуб «Пюник» распространил заявление в связи с выборами президента ФФА, в котором говорится:
"Хотим сказать спасибо вам за то, что в эти последние недели уходящего года вы разделили с нами переживания за будущее армянского футбола. Задавали вопросы, разбирались во всех фактах нарушений со стороны действующего руководства Федерации, делали свои заявления и просто были неравнодушными.
Мы рады, что в результате у нас появилась надежда в лице Араса Озбилиса, которого поддержала не только большая часть футбольного сообщества, но и многие игроки сборной Армении, а также самые известные в мире армянские спортсмены, такие как Генрих Мхитарян, Карен Хачанов и Левон Аронян – люди, которые не понаслышке знают, как важны для страны профессиональный подход и  сильная, ответственная  Федерация!
К сожалению, все было решено заранее. Выборы превратились в формальную борьбу за кресло. Исход голосования не стал для нас сюрпризом.
Результаты работы, как и мнение общественности, были в очередной раз цинично проигнорированы!
Но эти последние недели дали нам уверенность в том, что вместе мы можем повлиять на наше будущее и вернуть армянский футбол на путь развития и прогресса.
Мы в любом случае продолжим борьбу за чистоту и процветание самого любимого вида спорта в нашей стране. И будем делать все от нас зависящее на футбольном поле и за его пределами, чтобы вернуть армянский футбол на достойный уровень!