Երևանի հետ խաղաղության համաձայնագիրը չի նշանակում հարյուր տոկոսանոց լուծում. Բայրամով
Խաղաղության պայմանագիրը չի նշանակում ամեն ինչի 100 տոկոսանոց լուծում։ Այս մասին AzTV-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը, փոխանցում է Trend-ը։
Նրա նշել է, որ իբր Ադրբեջանն է խաղաղ համաձայնագրի հետ կապված բոլոր կարևոր նախաձեռնությունների հեղինակը։
«Գործընթացը կախված չէ մի կողմի ցանկությունից: Կարևոր է, որ երկու կողմերն էլ համապատասխան քայլեր ձեռնարկեն այստեղ:  Մենք ուշադիր հետևում ենք Հայաստանի քաղաքական ղեկավարության ուղերձներին, լսում ենք նաև որոշ դրական բաներ։ Կարծում ենք, որ հանդիպումները կկայանան 2024 թվականին։ Այս հարցին նայում ենք իրատեսորեն և լավատեսորեն։ Միաժամանակ, երբ խոսում ենք խաղաղության համաձայնագրից, պետք է հասկանանք, որ այն չի նշանակում ամեն ինչի 100 տոկոսանոց լուծում»,- ասել է արտգործնախարարը։

Байрамов: Мирный договор не означает 100-процентного решения всего
"Мирный договор не означает 100-процентного решения всего". Об этом заявил министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в интервью AzTV.
По его словам, Азербайджан является автором всех важных инициатив, связанных с мирным соглашением:
"Процесс не зависит от желания одной стороны. Важно, чтобы обе стороны предприняли здесь соответствующие шаги. Мы внимательно следим за месседжами политического руководства Армении. Мы также слышим некоторые положительные отзывы. Я думаю, что встречи состоятся в 2024 году. Мы смотрим на этот вопрос реалистично и оптимистично. В то же время, когда говорим о мирном соглашении, мы должны понимать, что оно не означает 100-процентного решения всего".