Հայաստանն ու Ադրբեջանը պատրաստ են վերջնական տեսքի բերել խաղաղության պայմանագիրը․ Պեսկով
Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարներ Նիկոլ Փաշինյանն ու Իլհամ Ալիևն արձանագրում են, որ պատրաստ են վերջնական տեսքի բերել խաղաղության պայմանագիրը, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Ի՞նչ հակամարտող կողմեր, նրանք հայտարարում են իրենց լիակատար պատրաստակամությունը՝ ավարտին հասցնելու խաղաղության բանակցությունները, հասնելու մեկ փաստաթղթի, խաղաղության պայմանագրին, ռիսկային ոչինչ չկա»,- ասել է նա Առաջին ալիքին տված հարցազրույցում՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք ռիսկային է երկրների ղեկավարներին հրավիրել Սանկտ Պետերբուրգ։
Ռուսաստանի ղեկավարը Սանկտ Պետերբուրգում ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին հրավիրել է գործընկերներ Ադրբեջանից, Հայաստանից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Ղրղզստանից, Տաջիկստանից, Թուրքմենստանից և Ուզբեկստանից։

Песков: Баку и Ереван готовы финализировать мирный договор
Лидеры Армении и Азербайджана Никол Пашинян и Ильхам Алиев констатируют, что готовы завершить мирное соглашение, сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
"Они не противоборствующие стороны, они констатируют полную готовность к выходу на единый документ, на финализацию мирных переговоров, к выходу на единый документ, на мирный договор. Здесь никакого риска нет", - заявил он в интервью Первому каналу, отвечая на вопрос, не страшно ли собирать вместе "противоборствующие стороны".
Президент России пригласил коллег из Азербайджана, Армении, Белоруси, Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана, Туркменистана и Узбекистана на неформальный саммит СНГ в Санкт-Петербурге.