Դավիթ Տոնոյանը հրաժարվել է փաստաբաններից (Armlur)
Շուրջ 2 տարի կալանքի տակ գտնվող Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը հրաժարվել է փաստաբաններից։ Վերջինիս պաշտպանությունը ստանձնել է փաստաբան Լուսինե Սահակյանը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը, որն անցնում է հրթիռների գործով, շարունակում է մնալ կալանքի տակ։ Դատարանները մերժում են նրա խափանման միջոցը փոխելու եւ ազատ արձակելու բոլոր միջնորդությունները։
2021 թ սեպտեմբերի 30-ից Տոնոյանը կալանավորված է, եւ գործով կալանքի տակ են ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի նախկին տեղակալ Ստեփան Գալստյանը, ԶՈՒ վարչության պետ Ավետիք Մուրադյանը:

Давид Тоноян отказался от адвокатов (Armlur)
Бывший министр обороны Давид Тоноян, находящийся под стражей почти два года, отказался от адвокатов. Защиту последнего взяла на себя адвокат Лусине Саакян.
Напомним, что бывший министр обороны Армеии Давид Тоноян, являющийся ключевым фигурантом по делу о «непригодных ракетах», остается под арестом. Суды отклоняют все ходатайства об изменении его запретительного судебного приказа и его освобождении. Суды отклоняют все ходатайства об изменении меры пересечения и об освобождении Давида Тонояна.
Тоноян находится под арестом с 30 сентября 2021 года, по этому делу находятся под арестом бывший заместитель начальника Генштаба ВС Степан Галстян, начальник авиации ВС Аветик Мурадян.