Մոսկվայում սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է «Слово пацана» հեռուստասերիալի դերասան Սերգեյ Բազանովը
26/12/2023 12:02
Մոսկվայում ձերբակալվել է «Слово пацана» հեռուստասերիալի դերասան Սերգեյ Բազանովը։ Նա այնտեղ խաղացե  է Դեմիդի էպիզոդիկ դերը։ Բազանովը կասկածվում է 12 տարի առաջ կատարված սպանության մեջ։
«Մոսկվայի Զամոսկվորեցկի շրջանային դատարանը երկու ամսով կալանավորել Է Սերգեյ Բազանովին, որը կասկածվում է 2011թ․ սպանություն կատարելու մեջ», - նշված է դատարանի հաղորդագրության մեջ, որը փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
Բազանովը՝ լուսանկարում ձախից
Հետաքննության տվյալով, Բազանովը և հանցավոր խմբավորման այլ անդամներ  2011 թվականին Մոսկվայի Մեծ Պոլույարոսլավսկի նրբանցքում հարձակվել է գործարար Ալեքսանդր Ձաբիևի վրա, կրակել նրա գլխին, գողացել պայուսակը, որում եղել է 900 հազար դոլար։

В Москве арестован актер из сериала «Слово пацана» Сергей Базанов по обвинению в убийстве
В Москве арестован актер из сериала «Слово пацана» Сергей Базанов. Он сыграл там эпизодическую роль Демида - члена одной из уличных банд. Базанова подозревают в убийстве 12-летней давности.
«Замоскворецкий районный суд города Москвы избрал меру пресечения в виде заключения под стражу в отношении Базанова Сергея Юрьевича, подозреваемого в убийстве, совершенном в 2011 году. Суд избрал меру пресечения в виде заключения под стражу сроком на два месяца, до 20 февраля 2024 года», - сообщили ТАСС в пресс-службе суда.
По версии следствия, в 2011 году преступная группа, в которую входил Базанов, напала на предпринимателя Александра Дзабиева в Большом Полуярославском переулке. Бизнесмену выстрелили в голову и похитили сумку с 900 тысячами долларов. Позже он скончался.