Ադրբեջանը նոր դիրքավորում է սպահովում, Հայաստանի նկատմամբ նոր ագրեսիան է փորձելու լեգիտիմացնել․  Տիգրան Աբրահամյան
26/12/2023 21:35
Ադրբեջանը նոր դիրքավորում է սպահովում, Հայաստանի նկատմամբ նոր ագրեսիան է փորձելու լեգիտիմացնել․ Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․«Մինչև հայաստանյան իշխանությունները զբաղված են արցախյան իշխանություններին, մեր հասարակությանը շանտաժի ենթարկելով, թե` եթե Արցախն ու Արցախի պետական ինստիտուտները չլուծարեք` կռիվ կսկսի, Ադրբեջանի խորհրդարանը ինստիտուցիոնալ մակարդակով Հայաստանին տարածքային հերթական հայտն է ներկայացնում:
Ադրբեջանը քաղաքական, քարոզչական մակարդակում նոր դիրքավորում է սպահովում, որով հետագայում Հայաստանի նկատմամբ նոր ագրեսիան է փորձելու լեգիտիմացնել:
Հայաստանն իրենց «պատմական հայրենիք» հռչակելուն զուգահեռ փորձում են մի քանի հարյուր հազար ադրբեջանցիների «ոտքի տեղ» բացել»,- գրել է պատգամավորը։

Тигран Абрамян: Азербайджан обеспечивает новое позиционирование, он попытается легитимизировать новую агрессию против Армении
26/12/2023 22:16
Секретарь фракции НС «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в Facebook написал: «Пока власти Армении заняты шантажированием властей Арцаха, нашего общества, заявляя, что, если вы не распустите Арцах и государственные институты Арцаха, начнется война, парламент Азербайджана предъявляет Армении очередную территориальную претензию на институциональном уровне.
Азербайджан обеспечивает новое позиционирование на политическом и пропагандистском уровне, с помощью которого он попытается в будущем легитимизировать новую агрессию против Армении.
Наряду с объявлением Армении своей "исторической родиной", они пытаются "открыть путь" для нескольких сотен тысяч азербайджанцев", - написал депутат.