Պեսկով. Բաքուն և Երևանը գնում են խաղաղության պայմանագիրն ավարտին հասցնելու ճանապարհով
Բաքուն և Երևանը գնում են խաղաղության պայմանագրի վերջնական ձևակերպման ուղղությամբ, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Մենք, իսկապես, հայտարարում ենք, որ երկրները գնում են խաղաղության պայմանագրի շուրջ աշխատանքները ավարտելու ուղղությամբ։ Հուսով ենք, որ դա տեղի կունենա որքան հնարավոր է շուտ, իհարկե, ոչ որակի հաշվին։ Ուստի մենք բոլորի հետ սպասում ենք այս գործի ավարտին։ Գլխավորն այն է, որ մենք տեսնում ենք քաղաքական կամքի առկայություն երկու կողմից՝ և՛ Բաքվում, և՛ Երևանում։ Եվ, իհարկե, մենք սատարում ենք դրան»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը։
Նա նշել է, որ խաղաղության պայմանագրի կնքումը օգտակար կլինի ինչպես երկու երկրների, այնպես էլ ողջ տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության համար։

Песков: Баку и Ереван движутся в сторону финализации мирного договора
Баку и Ереван движутся в сторону финализации мирного договора, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Мы действительно констатируем, что страны движутся в сторону финализации работы над мирным договором. Мы надеемся, что это произойдет как можно раньше. Конечно, не в ущерб качеству. Поэтому мы вместе со всеми ждем, когда эта работа будет завершена. Главное, мы видим наличие политической воли у двух сторон - и у Баку, и у Еревана. И конечно, мы это поддерживаем», - сказал Песков журналистам.
Он отметил, что заключение мирного договора будет полезно как для двух стран, так и для стабильности и мира во всем регионе.