Իրանը ցանկանում է, որ տարածաշրջանում խաղաղությունն ու կայունությունն ապահովվի առանց արտաքին ուժերի միջամտության. Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիան
27/12/2023 16:58
Իրանը լիովին աջակցում է Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հաստատմանը, ինչպես նաև Հյուսիս-հարավ տարանցիկ ուղու գործարկմանը, ԱԳՆ-ում հայտարարեց աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը։
«Ողջունում ենք Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի գաղափարը։
Իրանը ցանկանում է որ տարածաշրջանում խաղաղությունն ու կայունությունը ապահովվի առանց արտաքին ուժերի միջամտության, միայն տարածաշրջանային երաշխավորների շնորհիվ հնարավոր կլինի խաղաղություն ու անվտանգություն ապահովել բոլոր ոլորտներում»,-ասաց նախարարը։

Хосейн Амир Абдоллахиян: Иран хочет, чтобы мир и стабильность в регионе были обеспечены без вмешательства внешних сил
27/12/2023 17:19
Иран полностью поддерживает установление стабильного мира на Южном Кавказе, а также запуск транзитного маршрута Север-Юг, заявил в МИД находящийся с рабочим визитом в Ереване министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахиян.
«Мы приветствуем представленную Николом Пашиняном идею проекта «Перекресток мира».
Иран хочет, чтобы мир и стабильность в регионе были обеспечены без вмешательства внешних сил, только благодаря региональным гарантам можно будет обеспечить мир и безопасность во всех сферах", - сказал министр.