Փոքրոգի իշխանությունն ամեն ինչ անում է՝ Արցախի հետ կապված ցանկացած բան ոչնչացնելու համար․ Տիգրան Աբրահամյան
28/12/2023 19:30
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն անդրադարձել է Արցախի նախագահի հետ կապված տհաճ միջադեպին։
«Պարեկային ծառայությունը Արցախի նախագահի մեքենան է կանգնեցրել` «զգուշացվել է, որ նա օրենքով ավտոշարասյունով երթևեկելու իրավունք չունի»։
Հասկանալի է, որ ոստիկաններն իրենց նախաձեռնությամբ Արցախի նախագահի մեքենան չէին կանգնեցնի, առավել ևս` զգուշացնելու գործառույթ չէին ստանձնի:
Փոքրոգի, «մելկի խուլիգանի» դերի մեջ մտած իշխանությունն ամեն ինչ անում է Արցախի հետ կապված ամեն ինչ ոչնչացնելու համար` խորհրդանիշ կամ ինստիտուտ հիշեցնող ցանկացած բան:
Այստեղ նույնիսկ անձի խնդիր էլ չէ, ուղերձն այն է, որ Արցախի նախագահի ինստիտուտ կամ Արցախ այլևս գոյություն չունի:
Գարշելիության և ստորության հերթական դրսևորումը, որն անշուշտ վերջինը չէ»,- սոցցանցի իր էջում գրել է Տիգրան Աբրահամյանը:

Тигран Абрамян: Власти демонстрируют позорное малодушие и делают все, чтобы уничтожить все, что связано с Арцахом
28/12/2023 19:44
Депутат НС Тигран Абрамян от фракции "Честь имею" коснулся неприятного инцидента, связанного с президентом Арцаха.
"Патрульная служба остановила автомобиль президента Арцаха и предупредила, что по закону он не имеет права ездить в сопровождении кортежа".
Понятно, что полиция не остановила бы машину президента Арцаха по собственной инициативе и тем более не взяла бы на себя функцию предупреждать.
Власти, демонстрирующие позорное малодушие, играя роль "мелкого хулигана", делают все, чтобы уничтожить все, что связано с Арцахом, что-либо напоминающее символ или институт.
Здесь даже не вопрос личности, посыл заключается в том, что института президента Арцаха или Арцаха больше не существует.
Очередное проявление мерзости и подлости, которое, конечно, не последнее", - написал Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети.