Նուբար Աֆեյանն Իսրայելի իշխանություններից պահանջել է բռնություններից պաշտպանել Երուսաղեմի բնիկ հայերին, այդ թվում՝ հոգևորականներին
29/12/2023 12:55
Flagship Pioneering ընկերության հիմնադիր և գլխավոր գործադիր տնօրենը Նուբար Աֆեյանը X-ի իր միկրոբլոգում անդրադարձել է Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքության և հայ համայնքի նկատմամբ իրականացված բռնություններին՝ Իսրայելի իշխանություններից պահանջելով պաշտպանել բնիկ հայերին, այդ թվում՝ հոգևորականներին։
«Բնիկ հայերի, այդ թվում՝ հոգևորականների դեմ իրականացվող նողկալի ահաբեկչությունները, որոնք նրանց դուրս են մղում իրենց պապենական հողերից, անմարդկային են հատկապես երկրում աննախադեպ բռնությունների այս օրերին: Իսրայելի իշխանություններն այժմ պետք է պաշտպանեն տուժողներին»։

Нубар Афеян потребовал от Израиля защитить коренных армян Иерусалима от насилия, в том числе священников
29/12/2023 15:04
Учредитель и генеральный директор компании «Flagship Pioneering» Нубар Афеян в своем микроблоге в Х коснулся насилия, совершенного в отношении армянского патриархата Иерусалима и армянской общины, потребовав от израильских властей защитить коренных армян, в том числе священников.
"Гнусные террористические акты против коренных армян, в том числе священников, которые пытаются изгнать их с земель предков, бесчеловечны, особенно в эти дни беспрецедентного насилия в стране. Сейчас израильские власти должны защитить пострадавших",- отметил он.