Ես հավատում եմ, որ հզոր Հայաստան մենք կարող ենք կերտել. ՀՀ նախագահ (տեսանյութ)
«Ավարտին է մոտենում մեր պետության ու ժողովրդի համար ծանր կորուստներով, դժվարին փորձություններով, հաջողություններով ու ինքնիշխանության համար պայքարով լի 2023 թվականը:
Հեռացող տարում բազմաթիվ էին մեր երկրի համար ուժերի գերլարման ու մարտահրավերներին դիմակայելու դրվագները, որոնք նաև բազում մտորումների ու արժևորումների տեղիք են տալիս:
Արցախահայության բռնի տեղահանումն իր հազարամյա հայրենիքից, Հայաստանի ներքին ու արտաքին հաջողություններն ու ձախողումները, մեր երկրի տնտեսական վերելքը, հանրային կյանքում ընթացող իրադարձությունները ձևավորում են մեր պետության առաջնահերթությունները գնահատելու, մեր երկրի տեղն ու դերը փոփոխվող աշխարհում ամրագրելու, հարևանների և գործընկերների հետ հարաբերությունները հստակեցնելու հրամայականը:
Ես հավատում եմ, որ հզոր Հայաստան մենք կարող ենք կերտել այստեղ ապրելով ու աշխատելով, մեր գյուղն ու քաղաքը շենացնելով, գիտելիքներ ձեռք բերելով ու շարունակաբար կրթվելով, հավատում եմ մեր պետության չկոտրվող ներուժին:
Վստահ եմ, որ մեր երկրի անգնահատելի հարստությունը քաղաքացիներն են, ամենաուժեղ զենքը՝ մեր ժողովրդի հավաքական կամքն ու իմաստությունը, վստահ եմ նաև, որ մեր ժողովրդին բաժին հասած փորձությունները մեզ ավելի ուժեղ, ամուր ու միասնական են դարձնելու:
Տարեմուտի տոնական լույսերի ներքո մաղթում եմ բոլորիս ընտանիքներին անսպառ երջանկություն, անվտանգ ու խաղաղ հայրենիքում արարելու բերկրանք, կերտելու ու կառուցելու կորով՝ հանուն Հայաստանի Հանրապետության հզորության ու բարօրության»,- ասվոմ է ուղերձում:

Президент Армении: Я верю, что мы можем построить могущественную Армению
«Подходит к концу 2023 год, полный тяжелых потерь, тяжелых испытаний, успехов и борьбы за суверенитет для нашего государства и народа.
В уходящем году было немало эпизодов перенапряжения сил и решения задач перед нашей страной, которые также дают повод для многих размышлений и оценок.
Насильственное перемещение арцахских армян с тысячелетней родины, внутренние и внешние успехи и неудачи Армении, экономический подъем нашей страны, события, происходящие в общественной жизни, формируют императив для оценки приоритетов нашего государства. , зафиксировать место и роль нашей страны в меняющемся мире, внести ясность в отношения с соседями и партнерами.
Я верю, что мы можем построить могущественную Армению, живя и работая здесь, строя свое село и город, приобретая знания и постоянно получая образование, я верю в нерушимый потенциал нашего государства.
Я уверен, что бесценное богатство нашей страны – это граждане, самое сильное оружие – это коллективная воля и мудрость нашего народа, я также уверен, что испытания, выпавшие на долю нашего народа, сделают нас сильнее, сильнее и сплоченнее.
Под праздничными огнями Нового года желаю всем нашим семьям бесконечного счастья, радости созидания на безопасной и мирной Родине, строительства и строительства во имя силы и благополучия Республики Армения»,- говорится в послании.