Ադրբեջանն ակտիվացրել է քարոզչական հարձակումները․ Երևանը ևս ներկայացնում է որպես «պատմական ադրբեջանական բնակավայր»
03/01/2024 20:27
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրել է, որ Ադրբեջանը կտրուկ ակտիվացրել է քարոզչական հարձակումները` Հայաստանի Հանրապետության տարբեր շրջանները, այդ թվում` Երևանը, ներկայացնելով որպես պատմական ադրբեջանական բնակավայր:
«Ակնհայտ երևում է, որ այս ուղղությամբ դրվող գումարները անգամներով մեծացվել են, իսկ կիրառվող զինանոցը` ընդլայնվել:
Այնպես չէ, որ այլ շրջափուլերում Ադրբեջանը նման հետաքրքրություն չի ներկայացրել, այլ է հիմա խնդիրը` քարոզչությունն ուղիղ առնչություն ունի Հայաստանի նկատմամբ աճող նոր քաղաքական հավակնությունների հետ:
Մինչ Հայաստանի իշխանությունը ներսում կոտրում է հայոց պետականությունը պահպանող ինստիտուտները, ձեռքերը բաց վազում Ադրբեջանի ու Թուրքիայի ուղղությամբ, Ադրբեջանի գործողություններն առավել ագրեսիվ են դառնում»,- գրել է Աբրահամյանը:

Азербайджан активизировал пропагандистские атаки: Ереван также представлен как «историческое азербайджанское поселение»
04/01/2024 00:58
Секретарь фракции НС "Честь имею" Тигран Абрамян написал, что Азербайджан резко активизировал пропагандистские атаки, представляя различные регионы Республики Армения, в том числе и Ереван, как исторические азербайджанские поселения.
"Очевидно, что суммы, вложенные в этом направлении, увеличены в несколько раз, а используемый арсенал - расширен.
Дело не в том, что Азербайджан не проявлял такого интереса на предыдущих этапах, но проблема сейчас в том, что пропаганда напрямую связана с растущими новыми политическими амбициями в отношении Армении.
В то время как власти Армении внутри страны разрушают институты, защищающие армянскую государственность, с распростертыми руками бегут к Азербайджану и Турции, действия Азербайджана становятся все более агрессивными", - написал Абрамян.