«Շատ դառնացած եմ». Նիկոլ Փաշինյանը լրջագույն պրոբլեմներ է արձանագրել մարզերում (տեսանյութ)
Լոռու մարզի Ֆիոլետովո  համայնքի 2-րդ փողոց 44/1  հասցեով գրանցված, 0.137621 հեկտար մակերեսով հողամասը նվիրաբերվեց Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզի Ֆիոլետովո համայնքին՝ մանկապարտեզ կառուցելու նպատակով։
Որոշումը կայացվեց կառավարության այսօրվա նիստում:
Ֆիոլետովո համայնքը տեղեկացրել է, որ Երևանում Ռուսական գիտության և մշակույթի կենտրոնը հավաստիացրել է, որ հողատարածքի տրամադրման դեպքում կաջակցի վերոգրյալ տարածքում մանկապարտեզի կառուցմանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե մարզեր կատարած այցերի ընթացքում տեսել է, որ կառավարության ծրագրերի իրականացման մեջ լրջագույն պրոբլեմներ կան:
«Դպորցներում իրականացվող ծրագրերում տեսնում եմ  պրոբլեմներ ու ուզում եմ դրանց մի մասը կիսել ձեզ հետ, գործ ունենք նախագծման խոտանի հետ, իրականացման խոտանի հետ ու գույքի որակի խոտանի հետ»,- նշեց նա:
Վարչապետի խոսքով`  մի քանի հազար դրամ այս կողմ-այն կողմ անելու համար «ինչ ասես բերում կախում են»:
«Սա անթույլատրելի է, տնայնագործությունից պետք է դուրս գալ»,- ընդգծեց նա:
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե որտեղ գնում է` ջուր է կաթում:
«Հինգ ամիս չկարողացա բացատրել, որ պետք չէ զուգարանում թափանցիկ ապակի դնել, դրա համար հատուկ գիտելի՞ք է պետք»,- նշեց նա` շեշտելով, որ Հայաստանում խորը նստած է «պրարաբային կուլտուրան»:
Վարչապետը հայտարարեց` կոմպրոմիսների չի գնալու, ամեն ինչ կունենա հետևանք:
«Շատ դառնացած եմ»,- հայտարարեց Փաշինյանը:
Նա մարզպետներին հանձնարարեց նայել, թե ինչ է կատարվում:
Հիշեցնենք` Նիկոլ Փաշինյանը երեկ Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Արմեն Ղուլարյանի հետ այցելել էր Լոռու մարզ և ծանոթացել Կառավարության ֆինանսավորմամբ համայնքներում իրականացվող ծրագրերի ընթացքին:

«Я огорчен»: Никол Пашинян констатировал серьезные проблемы в областях
Земельный участок площадью 0,137621 га, расположенный по адресу 2-я улица, 44/1, общины Фиолетово Лорийской области, был передан в дар общине Фиолетово Лорийской области Республики Армения с целью строительства детского сада.
Такое решение было принято на сегодняшнем заседании правительства.
Как сообщили в общине Фиолетово, Российский центр науки и культуры в Ереване заверил, что поддержит строительство детского сада на вышеуказанном участке в случае предоставления земли.
Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что в ходе своих визитов в регионы увидел, что существуют серьезные проблемы в реализации программ правительства.
«Я увидел множество проблем в программах, реализуемых в школах, и хочу поделиться некоторыми из них с вами: мы имеем дело с провалом проектирования, провалом реализации и ухудшением качества имущества», — сказал он.