Այլևս պետք չեն պաշտոնյաներ, ովքեր բարձրացնում են հարցեր, պետք են պաշտոնյաներ, ովքեր լուծում են հարցեր. վարչապետ (տեսանյութ)
04/01/2024 11:42
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին զայրացրել է այն իրավիճակը, որ կա մարզերում:
Նա այսօր հայտարարեց, որ մարզեր կատարած այցերի ընթացքում տեսել է, որ կառավարության ծրագրերի իրականացման մեջ լրջագույն պրոբլեմներ կան:
Դիմելով մարզպետներին` նա ասաց, թե իրեն այլևս պետք չեն պրոբլեմների բացատրություններ:
«Ինձ պետք են պրոբլեմների լուծումներ, ինձ որևէ մեկդ չտաք բացատրություն, թե ինչու է այսինչ բանն այսպես, կգաք ու կասեք` այս հարցը լուծված է ու չբացատրեք` ինչպես»,- ասաց Փաշինյանը:
Նա ասաց` այլևս պետք չեն պաշտոնյաներ, ովքեր բարձրացնում են հարցեր, պետք են պաշտոնյաներ, ովքեր լուծում են հարցեր:

Премьер-министр: Нам больше не нужны чиновники, которые поднимают проблемы, нам нужны чиновники, которые решают проблемы
04/01/2024 11:51
Премьер-министр Никол Пашинян был возмущен ситуацией в областях.
Он заявил сегодня, что во время своих визитов в области зафиксировал, что существуют серьезные проблемы в реализации проектов правительства.
Обращаясь к губернаторам, он заявил, что больше не нуждается в разъяснениях проблем.
"Мне нужны решения проблем, не давайте мне объяснений, почему что-то происходит не так, вы придете и скажете, что этот вопрос уже решен, а не объясните, что и как ", - сказал Пашинян.
Он сказал: нам больше не нужны чиновники, которые поднимают вопросы, нам нужны чиновники, которые решают вопросы.