Գևորգ Բաղդասարյանը նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանի հրամանով արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական Գևորգ Բաղդասարյանը նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական:
Գևորգ Սուրենի Բաղդասարյանի կենսագրությունը
Ծնվել է 1987 թվականի հոկտեմբերի 14-ին, Լոռու մարզի Ալավերդի քաղաքում:
2007թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատը, ապա՝ 2009թ. նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան:
2012թ. ՀՀ բարձրագույն որակավորման հանձնաժողովի մասնագիտական խորհրդի որոշմամբ շնորհվել է իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:
II-XII.2008թթ.– ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի աշխատակազմի իրավական փորձաքննությունների ծառայության կրտսեր մասնագետ
2008-2013թթ. – ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի նախագահի խորհրդական
III-X.2013թթ. – Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության դատախազ
2013-2014թթ. – Երևան քաղաքի դատախազության դատախազ
III-V.2014թթ.– ՀՀ գլխավոր դատախազության մեղադրանքի պաշտպանության և դատական ակտերի բողոքարկման վարչության ավագ դատախազ
2014-2015թթ. – ՀՀ գլխավոր դատախազության մեղադրանքի պաշտպանության և դատական ակտերի բողոքարկման վարչության պետի տեղակալ
2015-2016թթ. – Երևան քաղաքի դատախազի տեղակալ
2016-2018թթ. – ՀՀ գլխավոր դատախազության մեղադրանքի պաշտպանության և դատական ակտերի բողոքարկման վարչության պետ
2018-2020թթ. – Երևան քաղաքի դատախազ
2020-2023թթ. – ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ
Դասավանդում է ՀՀ արդարադատության ակադեմիայում, Երևանի պետական և Հայաստանում ֆրանսիական համալսարաններում:
ՀՀ Նախագահի 2017 թվականի հունիսի 29-ի հրամանագրով պարգևատրվել է «Մխիթար Գոշ» մեդալով, ինչպես նաև ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար  խրախուսվել է գերատեսչական տարբեր պարգևներով:

Геворг Багдасарян назначен советником председателя Следственного комитета Армении
Приказом председателя Следственного комитета Республики Армения Аргишти Кярамяна Геворг Багдасарян назначен советником председателя Следственного комитета Армении.
Биография Геворга Багдасаряна
Геворг Суренович Багдасарян родился 14 октября 1987 г. в городе Алаверди Лорийской области. В 2007 году он окончил бакалавриат юридического факультета Ереванского государственного университета, в 2009 г. магистратуру того же факультета.
30 марта 2012 году Геворг Багдасарян в ЕГУ защитил кандидатскую диссертацию и получил ученую степень кандидата юридических наук.
До 8 октября 2008 г.  работал младшим специалистом службы правовых экспертиз аппарата Апелляционного уголовного суда Республики Армения. С 8 октября по 15 марта 2013 год - советником председателя Апелляционного уголовного суда Республики Армения.
15 марта 2013 г. был назначен прокурором прокуратуры ереванского административного района Шенгавит, 1 ноября 2013 года - прокурором прокуратуры города Еревана.
С 17 марта 2014 г. по 8 мая 2015 года работал старшим прокурором управления по защите обвинения и обжалованию судебных актов генеральной прокуратуры. С 8 мая 2015 года по 30 марта 2016 г. заместителем. С 31 марта 2015 г. по 12 октября  2016 года работал заместителем прокурора города Еревана.
12 октября 2016 года был назначен начальником управления по защите обвинения и обжалованию судебных актов Генеральной прокуратуры Армении.
Приказом от 11 июля  2018 г. – прокурором г. Еревана.
Геворг Суренович Багдасарян советник юстиции первого класса.
Член коллегии Прокуратуры Республики Армения и квалификационной комиссии при Генеральном прокуроре.
Член Совета управления Академии юстиции Республики Армения.
Член профессионального совета 001 высшего квалификационного комитета
С 2009 года он занимается научно-педагогической деятельностью.
Преподает во французском университете Республики Армения, Академии юстиции Республики Армения и в Ереванском государственном университете.