Աշխատանքում եղել եմ հաշվետվողական և ինձ համար չափազանց կարևոր է եղել յուրաքանչյուր լոռեցու արժանապատիվ ապրելու իրավունքի ապահովումը». Արամ Խաչատրյան
06/01/2024 11:45
Լոռվա նախկին մարզպետ Արամ Խաչատրյանը գրում է.
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, լոռեցինե՛ր, գործընկերնե՛ր,
ինչպես արդեն գիտեք, իմ դիմումի համաձայն և հունվարի 4-ի ՀՀ կառավարության համապատասխան որոշմամբ ազատվել եմ Լոռու մարզպետի պաշտոնից:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, նախ և առաջ, ուզում եմ իմ խորին երախտագիտությունը հայտնել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և ՀՀ կառավարությանը Լոռու մարզպետի՝ անչափ պարտավորեցնող ու պատասխանատու պաշտոնը երեք տարի ինձ վստահելու համար:
Բազմաթիվ առիթներ եմ ունեցել ասելու, որ Լոռու մարզպետի պաշտոնը զբաղեցնելն ինձ համար մեծ պատիվ է եղել, բարձր պատասխանատվություն և իմ մարզի ժողովրդին անձնվիրաբար ծառայելու հնարավորություն: Պաշտոնը ստանձնել եմ բավականին բարդ իրավիճակում և մարզպետարանի աշխատակազմի, համայնքների ղեկավարների, մարզային մյուս ինստիտուտների հետ՝ ՀՀ կառավարության աջակցությամբ, ջանք չենք խնայել մարզում բազմաթիվ խնդիրներ լուծելու, մի շարք կարևորագույն ծրագրեր կյանքի կոչելու և մարզը զարգացման ուղով տանելու համար: Ինձ համար կարևոր սկզբունք է եղել համախմբվածությունը, միասնական լինելը, մարզում առողջ մթնոլորտի ձևավորումը՝ ի շահ մեր մարզի ու երկրի բարօրության, մարզի բնակիչների բարեկեցության:
Միանշանակ կարող եմ վստահեցնել, որ աշխատանքում եղել եմ հաշվետվողական և ինձ համար չափազանց կարևոր է եղել յուրաքանչյուր լոռեցու արժանապատիվ ապրելու իրավունքի ապահովումը:
Օգտվելով առիթից՝ ուզում եմ նախ՝ շնորհակալություն հայտնել Լոռու մարզպետի աշխատակազմին այս տարիների ընթացքում ակտիվ և տքնաջան աշխատանքի, գործակցության և աջակցության համար: Երախտագիտությունս եմ հայտնում նաև ուժային կառույցների, համայնքների ղեկավարներին, աշխատակազմերին, միջազգային ու հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին, բոլոր այն կառույցներին, որոնց հետ առիթ ու պատիվ եմ ունեցել համագործակցելու հանուն Լոռու մարզի զարգացման:
Ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում եմ. այսուհետ ևս ու ընդմիշտ շարունակելու եմ ծառայել իմ Հայրենիքին՝ Հայաստանի Հանրապետությանը, միշտ լինելու եմ սիրելի լոռեցիների, իմ հայրենակիցների կողքին:

Арам Хачатрян: Я проявлял ответственность на работе, и для меня было чрезвычайно важно обеспечение права каждого гражданина Лорийской области на достойную жизнь
06/01/2024 12:16
«Дорогие соотечественники, жители Лори, коллеги!
как вы уже знаете, согласно моему заявлению и соответствующему решению правительства РА от 4 января я освобожден от должности губернатора Лорийской области.
Уважаемые соотечественники, прежде всего, хочу выразить глубокую признательность премьер-министру Армении Николу Пашиняну и правительству Армении за то, что доверили мне на три года крайне обязывающую и ответственную должность губернатора Лорийской области.
Я неоднократно говорил, что занимать должность губернатора Лорийской области было для меня большой честью, высокой ответственностью и возможностью лично служить народу моей области. Я вступил на эту должность в достаточно сложной ситуации, и при поддержке правительства Республики Армения, совместно с аппаратом областной администрации, главами общин и других региональных институтов, мы приложили все усилия, чтобы решить многие проблемы области, реализовать ряд важных программ и вывести область на путь развития. Важным принципом для меня было сплоченность, создание здоровой атмосферы в регионе на благо нашего региона и страны, благосостояние жителей региона.
Могу с уверенностью заверить вас, что я проявлял ответственен на работе и для меня было чрезвычайно важно обеспечить право на достойную жизнь каждого гражданина Лорийской области.
Пользуясь этой возможностью, я хотел бы прежде всего поблагодарить аппарат администрации губернатора Лорийской области за активную и усердную работу, сотрудничество и поддержку на протяжении многих лет. Я также выражаю благодарность силовым структурам, главам общин, аппаратам, представителям международных и неправительственных организаций, всем тем структурам, с которыми я имел возможность и честь сотрудничать для развития Лорийской области.
Заявляю со всей ответственностью: отныне и навсегда я буду продолжать служить своей Родине, Республике Армения, я всегда буду рядом с моими дорогими жителями Лорийской области, моими соотечественниками.