Արմեն Աշոտյանը ևս երեք ամսով կմնա կալանքի տակ. Նրա խափանման միջոցը փոխելու փաստաբանների միջնորդությունը դատարանը մերժեց
08/01/2024 20:07
Արմեն Աշոտյաը ևս երեք ամսով կմնա կալանքի տակ։ ՀՀԿ փոխնախագահի գործով նման որոշում կայացրեց Հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Վահե Դոլմազյանը։
Փաստաբաների՝ խափանման միջոցը փոխելու միջնորդությունը դատարանը մերժեց:
«Մենք պնդում ենք, որ խափանման միջոց կալանքի ժամկետի երկարաձգման հիմքերը բացակայում են,  այլևս առկա չեն շարունակալան կալանքը արդարացնող հիմքեր»,- դատական նիստի ընթացքում հայտարարեց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը՝ միջնորդելով վերացնել կամ փոխել Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը։
Ռուբեն Մելիքյանը խափանման միջոցը փոխելու միջնորդության համար հիմքեր ներկայացրեց։
Այդուհանդերձ Հակակոռուպցիոն դատարանը ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի խափանման միջոց կալանքը երկարացրեց ևս երեք ամսով։ Դատավոր Վահե Դոլմազյանը մերժեց Աշոտյանի փաստաբանների` նրա խափանման միջոցը փոխելու միջնորդությունը։
Հիշեցնենք, որ Աշոտյանի պաշտպանական թիմը դիմել էր նրա խափանման միջոցը փոխելու համար՝ ներկայացնելով  նաև մի շարք միջազգային և հայաստանյան հայտնի գործիչների երաշխավորագրեր։

Армен Ашотян останется под арестом еще три месяца: Суд отклонил ходатайство адвокатов об изменении меры пресечения в отношении него
08/01/2024 21:09
Армен Ашота останется под арестом еще три месяца. Такое решение по делу вице-президента РПА принял судья Антикоррупционного суда Ваге Долмазян.
Суд отклонил ходатайство адвокатов об изменении меры пресечения.
"Мы утверждаем, что нет оснований для продления срока содержания под стражей, больше нет оснований, оправдывающих продолжение содержания под стражей", - заявил в ходе судебного заседания адвокат Рубен Меликян, ходатайствуя об отмене или изменении избранной в отношении Армена Ашотяна меры пресечения.
Рубен Меликян представил основания ходатайства об изменении меры пресечения.
Но все же Антикоррупционный суд продлил меру пресечения: заключение под стражу в отношении вице-президента РПА Армена Ашотяна еще на три месяца. Судья Ваге Долмазян отклонил ходатайство адвокатов Ашотяна об изменении меры пресечения.
Напомним, что группа защиты Ашотяна подала заявление об изменении меры пресечения в отношении Ашотяна, представив письменные рекомендации от ряда известных международных и армянских деятелей.