Փաշինյանը հասել է իր նպատակին, քանի օր է՝ քննարկում ենք սանտեխնիկայի օրակարգը՝ ունիտազ, ստամոքս, կանալիզացիա. Շարմազանով (Տեսանյութ)
08/01/2024 16:35
Քաղաքական հնարք է, քաղաքական շոու է, դա միմտություն չէ, ծրագրված շոու է. լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը։
Ըստ նրա՝ Նիկոլ Փաշինյանը հանրության համար նոր սպառողական օրակարգ մտցնելով՝ իր նպատակին հասավ։ «Նա նպատակին հասավ, որպեսզի ազգային ուժերի, գործիչքների կողմից, Հայ առաքելական սուրբ երկեղեցու կողմից կարևորագույն օրակարգը՝ Արցախի, հայրենիքի, պետության, հայկականության, քրիստոնեականության օրակարգը ստվերվի և առաջնային դառնա ունիտազ կա, կախիչ կա, դուշ կա, տրուբապռավոդ կա օրակարգը։ Մենք ծաղրում ենք, բայց հասել է իր նպատակին, որ քանի օր է՝ մենք էլ հետը քննարկում ենք սանտեխնիկայի օրակարգը և խոսում իր երազած պետությունից, որտեղ էականը ոչ թե ոգեղենն է, ոչ թե գաղափարաբանությունն է, այլ էականը ստամոքսն է, ունիտազն ու կանալիզացիան»։

Шармазанов: Пашинян достиг своей цели, уже сколько дней мы обсуждаем сантехнику: унитаз, желудок, канализация
08/01/2024 17:50
Это политический маневр, это политическое шоу, это не наивность, это спланированное шоу. Об этом в беседе с журналистами заявил вице-президент РПА Эдуард Шармазанов.
По его словам, Никол Пашинян добился своей цели, представив обществу новую потребительскую повестку. "Он добился своей цели так, чтобы важнейшая повестка национальных сил, деятелей, Армянской Апостольской Святой церкви, - повестка Арцаха, Родины, государства, армянства и христианства - была отодвинута на второй план и приоритными стала повестка дня: есть унитаз, есть вешалка, есть душ, и естьтрубопровод.
Мы над ним подшучиваем, но он добился своего, что уже несколько дней мы обсуждаем сантехническую повестку дня и говорим о той стране, о которой он мечтает, где главное не дух, не идеология, а желудок, унитаз и канализация.