Արարատ Միրզոյանը ԵԱՀԿ ՄԽ ամերիկացի համանախագահի հետ  քննարկել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
08/01/2024 20:01
Արարատ Միրզոյանը ԵԱՀԿ ՄԽ ամերիկացի համանախագահի հետ քննարկել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
Հունվարի 8-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԱՄՆ Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Լուիս Բոնոյին, հայտնում են ԱԳՆ-ից։
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում նրանք քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր, այդ թվում՝ անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին։

Арарат Мирзоян обсудил процесс нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном с американским сопредседателем Минской группы ОБСЕ
08/01/2024 21:27
8 января министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян принял в понедельник старшего советника США по переговорам на Кавказе, американского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Луиса Боно. Об этом сообщили в МИД.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, связанные с региональной безопасностью, в том числе процесс нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.