Իշխանության բուրգի ամենավերևից իջեցված հանձնարարականով դատարանը շարունակում է քաղաքական հաշվեհարդար տեսնել Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ․ Տիգրան Աբրահամյան
08/01/2024 21:53
«ՀՀԿ փոխնախագահի խափանման միջոցը ևս 3 ամիս կլինի անփոփոխ` Արմեն Աշոտյանը կմնա կալանքում:
Շուրջ 7 ամիս է` Արմենը նստած է:
Իշխանության բուրգի ամենավերևից իջեցված հանձնարարականով դատարանը շարունակում է քաղաքական հաշվեհարդար տեսնել Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ` կայացնելով բացառապես փաշինյանական քմահաճույքին հատուկ որոշումներ:
Ստորաքարշության, պնակալեզության և անարժանապատվության այս պրոցեսը շարունակվում է` իր հետ խորտակելով այս քաղաքական գործընթացի բոլոր մասնակիցներին, ովքեր հանուն պաշտոնի, դիրքի, «տուն պահելու» հանցագործության փայատեր են դարձել»:

Тигран Абрамян: По приказу, озвученной с вершины пирамиды власти, суд продолжает осуществлять политическую месть в отношении Армена Ашотяна
08/01/2024 22:26
«Мера пересечения в отношении вице-президента РПА останется без изменений еще на 3 месяца, Армен Ашотян останется под арестом.
Армен находится под арестом уже около 7 месяцев.
По приказу, озвученной с вершины пирамиды власти, суд продолжает политическую расправу над Арменом Ашотяном, принимая решения исключительно по прихоти Пашиняна.
Этот процесс раболепия, лести и унижения продолжается, погружая вместе с собой всех участников этого политического процесса, которые ради должности, положения, «содержания дома» стали виновниками преступления».