Եկեք չմոռանանք, որ Ռուսաստանի տարածքին հարվածներ են հասցվում արևմտյան զենքերով․ Պեսկով
ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հորդորել է չմոռանալ, որ ռուսական տարածքին և քաղաքացիական օբյեկտներին հարվածներ են հասցվում Արևմուտքից Ուկրաինային մատակարարված զենքով։
«Մեր տարածքը և քաղաքացիական օբյեկտները՝ Ամանորի գիշերը Բելգորոդ քաղաքի կենտրոնը, արկակոծվում ու հրթիռակոծվում են Գերմանիայում, Ֆրանսիայում, Իտալիայում, ԱՄՆ-ում և այլ երկրներում արտադրված արկերից ու հրթիռներից։ Եկեք չմոռանանք այդ մասին»,- ասել է Պեսկովը։
Նա այսպես է պատասխան հարցին, թե ինչպես կմեկնաբանի Սպիտակ տան հայտարարությունը, որ ռուսական կողմն, իբրև, Ուկրաինային հարվածներ է հասցնում այդ թվում՝ Հյուսիսային Կորեայի տրամադրած զենքերով։

Песков: Нельзя забывать, что удары по территории РФ производятся оружием Запада
Не стоит забывать, что удары по российской территории и гражданским объектам производятся с помощью западного оружия. Об этом заявил пресс-секретарь Президента РФ Дмитрий Песков, передает ТАСС.
Украинские военные 30 декабря прошлого года нанесли массированный ракетный удар по Белгородской области, применив снаряды «Ольха» в запрещенном кассетном исполнении. В результате погибли 25 мирных жителей, еще около 130 пострадали. В ответ российские Вооруженные силы поразили военные объекты и центры принятия решений на Украине.
По словам Пескова, военные РФ сделают все, чтобы ликвидировать угрозу, подобную обстрелу Белгорода кассетными снарядами. В то же время он не стал комментировать заявления Белого дома о якобы использовании Россией северокорейских ракет для ударов по Украине.