Սահմանազատումը պետք է հստակ լինի, որպեսզի հետագայում վայրագություններ չդրսևորվեն. Հունաստանի արտգործնախարար
10/01/2024 11:53
Մենք հավատում ենք երկխոսությանը, ԱԳՆ-ում հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց Հունաստանի ԱԳ նախարար Յորղոս Գերապետրիտիսը՝ անդրադառնալով Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններին։
«Կարծում ենք, որ ներգրավված կողմերը պետք է շարունակական երկխոսության մեջ լինել։ Կարծում եմ, որ «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը շատ իրատեսական, արդարացի և շատ կայուն լուծում է խնդրել։ Խաղաղության գործընթացը պետք է հստակ անդրադառնա կոնկրետ խնդիրների. սահմանազատումը պետք է հստակ լինի, որպեսզի հետագայում վայրագություններ չդրսևորվեն»,-ասաց հույն նախարարը։

Министр иностранных дел Греции: Демаркация должна быть четкой, чтобы в будущем не проявлялись злодеяния
10/01/2024 13:54
Мы верим в диалог, заявил министр иностранных дел Греции Йоргос Герапетритис на пресс-конференции в МИД, ссылаясь на армяно-азербайджанские отношения.
«Мы считаем, что вовлеченные стороны должны находиться в постоянном диалоге. Я думаю, что проект «Перекресток мира» требовал очень реалистичного, справедливого и очень стабильного решения. Мирный процесс должен четко затронуть конкретные вопросы: демаркация должна быть четкой, чтобы злодеяния не проявлялись в будущем", - заявил греческий министр.