Խաղաղության պայմանագիրը կարող է կնքվել, երբ Ադրբեջանն անվերապահ ճանաչի ՀՀ տարածքային աբողջականությունը. Սարգիս Խանդանյան (Տեսանյութ)
10/01/2024 11:23
Հայաստանի համար անընդունելի է միջանցքային տրամաբանությունը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ատաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը։
Ինչ վերաբերում է խաղաղության պայմանագրին՝ նա ասաց, թե շատ կարևոր է, որ Ադրբեջանը ճանաչի ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը։
«Երբ այն սկզբունքները, որոնք արտահայտվում են խաղաղության պայմանագրի մեր տարբերակում, Ադրբեջանի կողմից ընդունելի լինեն, այդ ժամանակ խաղաղության պայմանագիրը հնարավոր կլինի ստորագրել, այդ սկզբունքներից մեկը նաև տարածքային ամբողջականության անվերապահ ճանաչումն է»,- ասաց Խանդանյանը։

Саркис Ханданян: Мирный договор может быть заключен, когда Азербайджан безоговорочно признает территориальную целостность Армении (Видео)
10/01/2024 14:53
Коридорная логика неприемлема для Армении, об этом в беседе с журналистами заявил  председатель комиссии НС по внешним связям Саркис Ханданян.
Касаясь мирного договора, он сказал, что очень важно, чтобы Азербайджан признал территориальную целостность Армении.
«Когда принципы, выраженные в нашей версии мирного договора, будут приемлемы для Азербайджана, тогда можно будет подписать мирный договор, одним из этих принципов является безоговорочное признание территориальной целостности", - сказал Ханданян.