Ալիևը կրկին «Զանգեզուրի միջանցքի» հարցն է բարձրացրել ու նախապայմաններ առաջ քաշել
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը տեղական հեռուստաընկերություններին տված հարցազրույցում կրկին բարձրացրել է «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման ու դրա նկատմամբ վերահսկողության հարցը։
«Մարդիկ և բեռները Ադրբեջանից Ադրբեջան պետք է անցնեն առանց ստուգումների», «Եթե Հայաստանը չբացի «Զանգեզուրի միջանցքը», մենք էլ չենք բացի Հայաստանի հետ սահմանը՝ որևէ այլ վայրում»,-  սպառնացել է Ալիևը։
Նա նշել է, թե «Զանգեզուրի միջանցքը» չբացելով՝ Հայաստանը «կհայտնվի փակուղում»։
«Եթե ​​իմ նշած երթուղին («Զանգեզուրի միջանցքը») չբացվի, ապա մենք մտադիր չենք բացել Հայաստանի հետ սահմանը՝ որևէ այլ վայրում։ Այսինքն՝ այդպիսով նրանք միջանցքը չբացելուց ավելի շատ վնաս կստանան, քան օգուտ»,- ասել է Ալիևը։

Алиев вновь поднял вопрос «Зангезурского коридора» и выдвинул предусловия
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в интервью местным телекомпаниям вновь поднял вопрос открытия «Зангезурского коридора» и контроля над ним.
«Люди и грузы должны проходить из Азербайджана в Азербайджан без проверок». Если Армения не откроет «Зангезурский коридор», то и мы не откроем границу с Арменией», — пригрозил Алиев.
Он отметил, что если Армения не откроет «Зангезурский коридор», она окажется в тупике.
«Если указанный мной маршрут не будет открыт, то мы не намерены открывать границу с Арменией где-либо еще. То есть, таким образом, они получат больше вреда, чем пользы от того, что не откроют коридор», — сказал Алиев.