Ե՞րբ ենք հասկանալու, որ հնարավոր չէ գազանի հետ բանակցել, երբ գլուխդ գտնվում է նրա երախում․ Լևոն Քոչարյան
11/01/2024 11:31
Եթե մտածում էիք, որ Ադրբեջանն ու Թուրքիան ցանկանում են Հայաստանի հետ խաղաղություն հաստատել, մոլորված էիք: Այս մասին իր տելեգրամյան ալիքում գրել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը:
«Իսկ եթե Ադրբեջանի նախագահի հարցազրույցից հետո դեռևս այդպես եք մտածում, ապա պարզապես կտրված եք իրականությունից (մեղմ ասած): Ե՞րբ ենք հասկանալու, որ հնարավոր չէ գազանի հետ բանակցել, երբ գլուխդ գտնվում է նրա երախում:
Ի՞նչ անել.
1.Ազատվել գազանի բերան հասցրած իշխանությունից
2. Վերակառուցելով հարաբերությունները դաշնակիցների հետ՝ լծվել գլուխներս գազանի երախից դուրս բերելուն և հզորանալուն

Левон Кочарян: Когды мы поймем, что невозможно вести переговоры со зверем, когда твоя голова находится в его пасти
11/01/2024 11:46
Если вы думали, что Азербайджан и Турция хотят установить мир с Арменией, вы ошибались. Об этом  в своем телеграм-канале написал депутат НС от фракции «Армения» Левон Кочарян.
«А если после интервью президент Азербайджана вы все еще так думаете, то вы просто оторваны от реальности (мягко говоря). Когда мы поймем, что невозможно вести переговоры со зверем, когда твоя голова находится в его пасти.
Что делать?
1. Освободиться от власти, которая завела в пасть зверя
2. Восстанавливая отношения с союзниками, приложить все силы, чтобы вытащить головы из пасти зверя и стать сильнее