Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչը Հաագայում մասնակցել է հանդիպման՝ Ադրբեջանի կողմից Էներգետիկ խարտիայի պայմանագրի համաձայն նախաձեռնած արբիտրաժի շրջանակներում
12/01/2024 21:46
Այսօր Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի գլխավորած պատվիրակությունը Հաագայում մասնակցել է Մշտական արբիտրաժային դատարանում (Permanent Court of Arbitration) կայացած ընթացակարգային հարցերով հանդիպմանը՝ 2023 թվականի փետրվարի 27-ին Ադրբեջանի կողմից Էներգետիկ խարտիայի պայմանագրի (Energy Charter Treaty – ECT) համաձայն նախաձեռնած արբիտրաժի շրջանակներում:
Հայաստանի Հանրապետությունը ակնկալում է նշված արբիտրաժային վարույթի ընթացակարգային կանոնների վերջնականացումը, ինչպես նաև Արբիտրաժային վարույթի պատեհ փուլում պատրաստվում է ներկայացնել իր փաստարկներն ու ապացույցները Ադրբեջանի իրավական պահանջները անհիմն լինելու մասին։

Егише Киракосян в Гааге принял участие в заседании в рамках межгосударственного арбитража, инициированного Азербайджаном в рамках Договора к Энергетической хартии
Сегодня делегация во главе с представителем по международно-правовым вопросам в штаб-квартире постоянного арбитражного суда в Гааге приняла участие в процессуальном заседании в рамках межгосударственного арбитража, инициированного Азербайджаном в рамках Договора к Энергетической хартии 27 февраля 2023 года.
Как сообщил представитель Армении по международно-правовым вопросам, Армения готовится представить свои доводы и доказательства о необоснованности претензий Азербайджана.