Հերքում եմ, ամոթալի սուտ է․ Կարեն Անդրեասյանն անդրադարձել է իր մասին լուրերին
Հերքում եմ: Ամոթալի սուտ է: Նույնիսկ դեղին մամուլին սազական չեն նման ստերը, գրել է ԲԴԽ նախագահ Կարեն Անդրեասյանը՝ անդրադառնալով «Հրապարակի» հոդվածին։
Նա գրել է․ «Ես ընդհանրապես չեմ անդրադառնում իմ մասին հրապարակվող բազմաթիվ կեղծիքներին, բայց սա այլ դեպք է, քանի որ վերաբերում է բոլորիս համար շատ ցավոտ արցախցիների խնդիրներին:
Այս հոդվածում իմ մասով ճիշտն այն էր միայն, որ իսկապես ընդունել եմ իմ արցախցի գործընկերներին: Շատ անկեղծ ներկայացրել եմ մեր հնարավորությունները: Թոշակների և սոցիալական այլ բարձրացված խնդիրների մասով ասել եմ, որ այլ պաշտոնյաներից է կախված հարցը: Խոստացել եմ խնդիրներն ու լուծումները փոխանցել այդ պաշտոնյաներին և այդպես էլ արել եմ: Մեր համակարգում աշխատանքի տեղավորման խնդիրներով սկսել ենք զբաղվել, սակայն ծագել են իրավական խնդիրներ, որոնց մասին գրված է հենց նույն այս ստերով լի հոդվածում:

Я это отрицаю, это позорная ложь: Карен Андреасян сослался на статью «Грапарак»
Я это отрицаю. Это позорная ложь. Такая ложь неприемлема даже для желтой прессы, написал председатель Высшего судебного совета Карен Андреасян, ссылаясь на статью "Грапарак".
Он написал: «Я не комментирую многочисленные фейковые новости, опубликованные обо мне, но это другой случай, поскольку речь идет о проблемах арцахцев, которые очень болезненны для всех нас.
Единственное, что было верно обо мне в этой статье, это то, что я действительно принял своих арцахских коллег. Я искренне представил наши возможности. Что касается пенсий и других затронутых социальных вопросов, я сказал, что это зависит от других чиновников. Я пообещал донести до этих чиновников проблемы и пути их решения, и я это сделал. Мы начали заниматься вопросами трудоустройства в нашей системе, но возникли юридические проблемы, о которых написано в этой же полной лжи статье.