Շտապօգնության բժշկին ծեծի են ենթարկել 3 անձինք, նրա մոտ ախտորոշվել է ուղեղի ցնցում․ Նոր մանրամասներ
Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հայկ Կոստանյանը նույնպես արձագանքել է «Շտապօգնություն» ՓԲԸ բժշկի հետ կապված միջադեպին։
«Ծեծի է ենթարկվել Երևանի քաղաքապետարանի «Շտապօգնություն» ՓԲԸ բժիշկը։
Մայրաքաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի 41 ամյա բնակիչ Ա.Ա.-ն տարեսկզբից մինչ օրս 30 կանչ է իրականացրել շտապօգնության 1-03 համարին։
Այսօր առավոտյան մեքենան եղել է կանչով նշված հասցեում: Բուժառուն բժշկից պահանջել է ներարկել «Տրամադոլ» դեղամիջոց, բժիշկը հորդորել է ապավինել իր որոշմանը՝ նշելով, որ այլ դեղամիջոցով նույնպես կարելի է ցավազրկել։
Այնուհետ հիվանդը սկսել է ագրեսիվ պահվածք դրսևորել, հնչեցնել վիրավորական արտահայտություններ՝ նշելով որ կամ պետք է իր ուզած դեղը ներարկեն, կամ հեռանան, որ այլ կանչով իրեն ներարկվի նախընտրած դեղամիջոցը։
Բժշկի հասցեին հնչել են հայհոյանքներ, որից հետո վերջինիս 3 անձինք ծեծի են ենթարկել։
Ավելի ուշ բուժօգնության դիմած բժշկի մոտ ախտորոշվել է ուղեղի ցնցում, քթի սալջարդ, դեմքի շրջանում քերծվածքներ»,- նշված է գրառման մեջ։

Врача скорой помощи избили 3 человека, у него диагностировано сотрясение мозга: Новые подробности
По его информации, 41-летний житель административного района Ачапняк А. А. с начала года более 30 раз вызывал «Скорую помощь». В ходе вызова сегодня утром пациент потребовал от врача ввести ему анальгетик трамадол, однако врач сказал, что можно провести обезболивание другим препаратом.
После этого больной начал вести себя агрессивно, оскорблять врача, требуя, чтобы тот либо ввел ему требуемый препарат, либо уехал, чтобы уже другая бригада скорой помощи ввела лекарство. «В адрес врача прозвучала брань, после чего 3 человека избили его», — говорится в сообщении.Отмечается, что у врача диагностировано сотрясение мозга, ушиб носа, царапины на лице.
Ранее об инциденте сообщила глава Минздрава Анаит Аванесян. Она осудила избиение врача и призвала правоохранителей дать правовую оценку случившемуся.