ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի հակակոռուպցիոն համակարգողը կայցելի Հայաստան և Վրաստան
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի կոռուպցիայի դեմ գլոբալ պայքարի համակարգող Ռիչարդ Նևյուն հունվարի 15-18-ը կայցելի Հայաստան և Վրաստան, հայտնում է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը։
Նշվում է, որ երկու երկրներում նա կքննարկի կոռուպցիայի դեմ պայքարում առկա ջանքերն ու մարտահրավերները և կորոշի հետագա համագործակցության ոլորտները։
Հայաստանում Նևյուն կհանդիպի պետական ​​պաշտոնյաների, այդ թվում՝ արդարադատության և իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչների հետ, ինչպես նաև կմասնակցի քաղաքացիական հասարակության կլոր սեղանին։
Վրաստանում նա հանդիպումներ կունենա պետական ​​պաշտոնյաների, հակակոռուպցիոն ինստիտուտների, հետաքննչական կառույցների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։

Координатор по глобальной борьбе с коррупцией Госдепа США посетит Армению и Грузию
Координатор по глобальной борьбе с коррупцией Госдепартамента США Ричард Невью посетит Армению и Грузию с 15 по 18 января, сообщает Госдеп США.
Отмечается, что в обеих странах он обсудит текущие усилия и вызовы в борьбе с коррупцией и определит области для дальнейшего сотрудничества.
В Армении Невью встретится с правительственными чиновниками, включая представителей сектора юстиции и правоохранительных органов, и примет участие в круглом столе гражданского общества.
В Грузии он проведет встречи с правительственными чиновниками, представителями антикоррупционных институтов, следственных органов и гражданского общества.