ՈՄԱ-ի 17-ամյա սանը կրակել է 11-ամյա երեխայի վրա․ shamshyan
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով` հունվարի 6-ին արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 22։50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում օպերատիվ տեղեկություներ են ստացվել, որ Նորք Մարաշում հայտնի «Նաիրի» հյուրանոցային համալիրի մոտ կրակոցներ են հնչել և կա տուժած քաղաքացի։
Արդեն տեղում ոստիկանները զրուցել են Երևանի բնակիչ 34-ամյա Արմինե Ս․-ի հետ, ով հայտնել է, որ ժամը 19։30-ի սահմաններում Արմենակյան փողոցում գործող «Նաիրի» հյուրանոցի մոտ 3 ժամ առաջ մոտ 16 տարեկան տղան տիրով կրակել է իր 10 ամյա երեխայի ոտքին, այտին և գլխին, հավելել է նաև, որ նույն անձը մի քանի օր առաջ հարձակվել է երեխայի վրա, ոտքով հարվածել նրա մեջքին և իր 10-ամյա երեխայից բացի, այլ 10-ամյա երեխայի է ծեծի ենթարկել:

17-летний воспитанник военно-патриотической организации «Искусство оставаться в живых» выстрелил в 11-летнего ребенка
16/01/2024 12:22
Как сообщает SHAMSHYAN.com, вечером 6 января в полицию поступила информация о стрельбе у гостиницы «Наири» в столичном районе Норк-Мараш. На месте 34-летняя Армине С. сообщила полицейским, что около 19:30 в ее 11-летнего сына стрелял некий Ово из ружья, предназначенного для стрельбы в тире. Со слов матери потерпевшего, ранее юноша избил другого ребенка.
Полицейские по подозрению в совершении указанного преступления задержали 17-летнего жителя Еревана Ованеса М. Установлено, что воспитанник военно-патриотической организации «Искусство остаться в живых» Ованес М. произвел из пневматического ружья несколько выстрелов в В. Казаряна, нанеся телесные повреждения. Полиция пытается найти оружие, ставшее орудием преступления.