Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Իրանի դեսպանի հետ
Այսօր, հունվարի 16-ին ՀՀ Առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիի հետ. տեղեկացնում է ՀՀ առաջին նախագահի խոսնակը։
Շուրջ երկու ժամ տեւած զրույցի ընթացքում հանգամանորեն քննարկվել են հայ-իրանական բարեկամության ամրապնդման, տնտեսական եւ մշակութային հարաբերությունների խորացման, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային անվտանգության եւ հաղորդակցության ճանապարհների անխափան գործունեության ապահովման ու զարգացման խնդիրները։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ դեսպանության խորհրդական Ալի Ասղար Շահամաթդարը եւ ՀՀ Առաջին նախագահի գրասենյակի տնօրեն Ավետիս Ավագյանը։

Левон Тер-Петросян встретился с послом Ирана в Армении
Сегодня, 16 января, первый президент Армении Левон Тер-Петросян встретился с чрезвычайным и полномочным послом Ирана в Армении Мехди Собхани. Об этом сообщил пресс-секретарь первого президента Армении.
В ходе беседы, продолжавшейся около двух часов, были подробно обсуждены вопросы укрепления армяно-иранской дружбы, углубления экономических и культурных отношений, а также проблемы региональной безопасности и обеспечения бесперебойной работы и развития путей сообщения.
На встрече также присутствовали советник посольства Али Асгар Шахаматдар и руководитель офиса первого президента Армении Аветис Авагян.