Տևական խաղաղության հեռանկարը պահանջում է չթեժացնել կրակը. Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանը՝ Սենատում ընդգրկված հայամետ բանաձևի մասին
17/01/2024 13:25
Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպան Լեյլա Աբդուլաևան անդրադարձել է Ֆրանսիայի Սենատի օրակարգում ներառված Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիան դատապարտող բանաձևին։
«Ֆրանսիայի Սենատի  N157 որոշման նախագիծը հիմնված է իրականությունից հեռու գտնվող սխալ տեղեկատվության վրա։ Տարածաշրջանում տևական խաղաղության հեռանկարը պահանջում է, որ բոլորը վեր բարձրանան խնդիրների մակարդակին, այլ ոչ թե թեժացնեն կրակը»,-X-ի իր միկրոբլոգում գրել է նա։

Перспектива прочного мира в регионе требует чтобы все поднялись на уровень проблем, а не раздували угли: Посол Азербайджана во Франции о внесенной в Сенат проармянской резолюции
17/01/2024 13:59
Посол Азербайджана во Франции Лейла Абдуллаева коснулась включенной в повестку дня Сената Франции резолюции, осуждающей агрессию Азербайджана против Нагорного Карабаха.
«Проект резолюции N157 Сената Франции основан на ошибочной информации, далекой от реальности. Перспектива прочного мира в регионе требует, чтобы все поднялись на уровень проблем, а не раздували угли»,-  написала она в своем микроблоге X.