Ադրբեջանի կողմից եղել են առաջարկներ տարբեր ճանապարհների վերաբերյալ, որոնք ՀՀ-ն մեժել է. ՔՊ-ական պատգամավոր
18/01/2024 11:25
Բազմաթիվ են եղել տարբեր առաջարկներն ու մոտեցումներն Ադրբեջանի կողմից, որին մենք չենք համաձայնել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը։
«Առանց ավելորդ մանրամասնությունների։ Պարզ է, չէ՞, որ խաղաղության օրակարգը, որը ենթադրում է խոսակցություններ և բանակցություններ, դրա ընթացքում հնչում են առաջարկներ երկու կողմից էլ։ Ե՛վ մեր կողմից են հնչել բազմաթիվ առաջարկներ, որոնք չեն ընդունվել Ադրբեջանի կողմից, և՛ Ադրբեջանի կողմից են հնչել։ Այո՛, եղել են առաջարկներ տարբեր ճանապարհների վերաբերյալ, որոնք ՀՀ-ն մեժել է՝ ելնելով ՀՀ պետական շահից»,-ասաց պատգամավորը։

Артур Ованнисян: Со стороны Азербайджана были предложения по различным дорогам, которые Республика Армения отклонила
18/01/2024 13:30
Со стороны Азербайджана было озвучено множество различных предложений и подходов, с которыми мы не согласились. Об этом заявил в беседе с журналистами секретарь фракции НС «Гражданский договор» Артур Ованнисян.
«Без лишних подробностей. Не ясно ли, что мирная повестка, предполагающая беседы и переговоры, не может пройти без каких-либо предложений, озвученных с обеих сторон. С нашей стороны было сделано множество предложений, которые так и не были приняты Азербайджаном, и наоборот. Да, были предложения по различным дорогам, которые Республика Армения отклонила, исходя из своих государственных интересов», - отметил депутат