Պաղեստինը հայտարարել է՝ Իսրայելի ագրեսիայի հետևանքով զոհերը 25 000-ի են հասել
Իսրայելի հարվածների հետևանքով Գազայի հատվածում զոհերի թիվը մոտենում է 25 հազարին, հայտնել է Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունը։
«Հոկտեմբերի 7-ից մինչ օրս, Իսրայելի ագրեսիայի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 24 927-ի, վիրավորվել է 62 388  մարդ»,-նշված է հաղորդագրությունում։
Նշվում է նաև, որ միայն վերջին օրվա ընթացքում Իսրայելի գործողությունների հետևանքով 165 զոհ կա, 280 վիրավոր, զոհերից շատերի դիերը մնում են ավերված շենքերի փլատակների տակ և ճանապարհներին, փրկարարները դեռ չեն կարողանում դուրս բերել դրանք։

Число жертв израильских ударов по Газе приблизилось к 25 тысячам
Число погибших в результате израильских ударов по сектору Газа превысило 24,9 тысячи, пострадали более 62,3 тысячи человек, сообщило министерство здравоохранения Газы.
"Число погибших в результате израильской агрессии с 7 октября прошлого года выросло до 24 927, пострадали 62 388 человек", - говорится в заявлении минздрава Газы.
ХАМАС утверждало, что в секторе Газа находятся порядка 200-250 заложников. После прекращения перемирия власти Израиля заявили, что в заложниках у ХАМАС осталось 126 израильтян и 11 иностранцев, 110 похищенных освобождены.