Մենք Ադրբեջանից ակնկալում ենք երաշխիքներ եւ պատրաստ ենք տալ երաշխիքներ. Փաշինյան (Տեսանյութ)
«Մենք Ադրբեջանից ակնկալում ենք երաշխիքներ եւ պատրաստ ենք տալ երաշխիքներ», այս մասին հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝  ՔՊ նախաձեռնող խմբի նիստին:
«Այս ընթացքում ամենատարբեր դրվագներ են եղել՝ միջնորդավորված և ուղղակի շփումներում: Հիմա ըստ էության շատ թե քիչ ակտիվ են Հայաստանի և Ադբեջանի միջև ուղղակի շփումները: Հիմնականում աշխատանքային կապուղիներ կան աշխատելու մասնավորապես իմ աշխատակազմի և Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի միջև»,-ասել է նա։
Այդ կապուղիներով դեկտեմբերի 7-ին ընդունվել է համատեղ հայտարարությունը, որի արդյունքում Ադրբեջանից Հայաստան է վերադարձել 32 գերի:
«Աշխատանքային թեման խաղաղության պայմանագրի տեքստի վրա աշխատանքն է»,-նշել է Փաշինյանը:
Ըստ վարչապետի, Հայաստանն ու Ադրբեջանն աշխատում են խաղաղության պայմանագրի տեքստի վրա ու հաջորդաբար իրար ուղարկում:

Пашинян: Мы ожидаем гарантий от Азербайджана и готовы дать гарантии (Видео)
«Мы ожидаем от Азербайджана гарантий и готовы дать гарантии», — заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на встрече с активом правящей партии «Гражданский договор».
По словам Никола Пашиняна, поскольку в последние дни много обсуждается армяно-азербайджанский мирный процесс, он хочет проинформировать о том, до чего дошел процесс, что происходит и в чем смысл происходящего.
«Мы хотим дополнительных взаимных гарантий от Азербайджана, а Азербайджан от нас, что ни у нас, ни у них нет никаких скрытых территориальных претензий друг к другу. Это рабочий процесс, который следует рассматривать как таковой», — отметил он.
По словам премьер-министра, Армения и Азербайджан работают над текстом мирного договора и последовательно направляют его друг другу.