Սպառնացել, վախեցրել են. այս պահին Նարինե Հայրապետյանը կապից դուրս է, մեր տեղկություններով՝ երկրից դուրս է գտնվում. Թևանյան
22/01/2024 14:10
Երեկ հայտնի դարձավ, որ Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Նարինե Հայրապետյանն առևանգվել է:
Նա ոստիկանություն հաղորդում էր ներկայացրել, որ հունվարի 15-ին՝ ժամը 09։30-ի սահմաններում, Թոթովենց փողոցից իրեն անհայտ անձինք ստիպողաբար նստեցրել են անհայտ մակնիշի ավտոմեքենա, փակել են աչքերը, ապա տեղափոխել իրեն անծանոթ անհայտ վայր, որտեղ ինքը հանդիպել է 60-65 տարեկան տղամարդու հետ։
«Մայր Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանն Aysor.am-ի հետ զրույցում նշեց, որ Հայրապետյանին վախեցրել, սպառնացել են.«Իմ հորդորով Նարինեն դիմել է ոստիկանություն: Այս պահին նա կապից դուրս է եկած, մեր տեղեկություններով՝ Հայաստանում չէ»:
Հարցին՝ տիկին Հայրապետյանը կասկածներ ունի՞, թե ովքեր կարող են լինել՝ Թևանյանը նշեց.«Չէ, չի ճանաչում այդ մարդկանց, ում հետ շփվել է: Մենք իրավապահներից պահանջում ենք դեպքի շուտափույթ բացահայտում, որպեսզի հանրությունը տեղյակ լինի, քանի որ սա ոչ ստանդարտ իրավիճակ է ավագանու անդամի հետ կապված: Նրա հետ վերջին անգամ շփվել ենք ուրբաթ օրը»:
Նշենք, որ այսօր ՔԿ մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանն Aysor.am-ին հայտնել է, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական վարույթ:

Ей угрожали, запугивали: На данный момент Нарине Айрапетян не выходит на связь, по нашим данным, она находится за пределами страны - Теванян
Вчера стало известно, что член Совета старейшин Еревана от блока «Мать Армения» Нарине Айрапетян была похищена.
Она написала заявление в полицию, что 15 января около 09:30 неизвестные ей лица с улицы Тотовенца силой затолкали ее в неизвестную машину, завязали ей глаза, а затем увезли в неизвестном направлении в незнакомое место, где ее встретил 60-65-летний пожилой человек.
В беседе с Aysor.am лидер блока «Мать Армения» Андраник Теванян заявил, что Айрапетян запугивали и угрожали. На данный момент она не выходит на связь, по нашей информации, ее нет в Армении".
На вопрос: есть ли у госпожи Айрапетян сомнения относительно того, кем они могут быть, Теванян ответил: "Нет, она не знает тех людей, с которыми общалась. Мы требуем, чтобы правоохранительные органы как можно скорее раскрыли дело, чтобы общественность была осведомлена, потому что это нестандартная ситуация в отношении члена Совета старейшин. Последний раз мы общались с ней в пятницу».
Отметим, что пресс-секретарь Следственного комитета Гор Абрамян сообщил Aysor.am, что в связи с инцидентом было инициировано уголовное производство.