Արարատ Միրզոյանը դեսպանների հետ քննարկել է իրավիճակը Հարավային Կովկասում, խաղաղության օրակարգին ուղղված ջանքերը
22/01/2024 10:18
Հունվարի 20-21-ին Վիեննայում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ` Եվրոպական երկրներում, ԱՄՆ-ում և Կանադայում հավատարմագրված դեսպանների, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հանդիպում, նշված է ՀՀ ԱԳՆ թվիթերի միկրոբլոգում:
Նախարարի ելույթին հաջորդել է քննարկում` Հարավային Կովկասում առկա իրավիճակի, խաղաղության օրակարգին, կայունության հաստատմանն ուղղված ջանքերի, ՀՀ երկկողմ ու բազմակողմ օրակարգի ընդլայնման հեռանկարների վերաբերյալ:

Арарат Мирзоян обсудил с послами ситуацию на Южном Кавказе, усилия по реализации мирной повестки
20-21 января в Вене состоялась встреча послов Республики Армения, аккредитованных в странах Европы, США и Канаде, а также представителей международных организаций с участием министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна, отмечается в микроблоге МИД Республики Армения в Twitter.
За выступлением министра последовало обсуждение текущей ситуации на Южном Кавказе, мирной повестки, усилий, направленных на установление стабильности, перспектив расширения двусторонней и многосторонней повестки Республики Армения.