Յուրաքանչյուրը թող մտածի՝ ով է իր մտքին գալիս, երբ խոսում են ատելության, ներազգային թշնամության, հասարակությանը «սևերի» ու «սպիտակների» բաժանելու մասին
22/01/2024 20:15
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբհարամյանն ընդգծում է՝ մարդիկ պետք է հասկանան՝ իրականում ով է ատելություն ու պառակտում սերմանում․ այնինչ այս օրերին քաղակտիվիստ Նարեկ Մալյանին մեղադրում են մի արարքում, որը հենց իշխանությունն է անում։
«Ուղիղ 4 ամիս է` Նարեկ Մալյանը բանտում է: Նրան մեղադրում են մի արարքում, որն այս իշխանության ամենաընդգծված հատկանիշներից է և որով ամենաբարձր մակարդակով շարժվում է իշխանությունը:
Ի՞նչ է նշանակում ատելության խոսքը, և յուրաքանչյուրը թող մտածի, թե ով է իր մտքին գալիս, երբ խոսում են ատելության, ներազգային թշնամության կամ հասարակական տարբեր խմբերին բաժանելու` «սևեր-սպիտակների» տարանջատելու մեջ:
Փաստ է, որ ատելության խորհրդանիշ Փաշինյանը ոչ միայն նստած չէ, այլ նույնիսկ վարչապետի պաշտոնն է վայելում, իսկ Նարեկը նստած է, ու դեռ պարզ չէ, թե դատաիրավական համակարգը ոնց է հորով-մորով անելու այս կեղծ պրոցեսը:

Пусть каждый задумается, кто приходит на ум, когда говорят о ненависти, межнациональной вражде, разделении общества на «черных» и «белых»
22/01/2024 21:50
Депутат НС Тигран Абхарамян от фракции "Честь имею" подчеркивает, что люди должны понимать, кто на самом деле сеет ненависть и раздор: тогда как в эти дни политического активиста Нарека Маляна обвиняют в деянии, которое совершают сами власти.
«Прошло ровно 4 месяца с момента задержания Нарека Маляна. Его обвиняют в деянии, которое является одной из наиболее ярких черт этих властей и которое власти осуществляют на самом высоком уровне.
Что означает язык ненависти, и пусть каждый задумается над тем, кто приходит ему на ум, когда говорят о ненависти, межнациональной вражде или разделении общества на разные социальные группы - «черных» и «белых».
Это факт, что Пашинян, символ ненависти, не только не сидит в тюрьме, но даже наслаждается должностью премьер-министра, а Нарек сидит в тюрьме, и до сих пор неясно, как правовая система "справится" с этим сфабрикованным процессом.