Հայաստանն Ադրբեջանին կարող է փոխանցել ականապատ դաշտերի նոր քարտեզներ
Հայկական կողմն Ադրբեջանին կարող է փոխանցել ականապատ դաշտերի նոր քարտեզներ, այսօր ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը։
Նա հիշեցրեց, որ նման քարտեզներ փոխանցվել են երկու անգամ, չնայած, որ ադրբեջանական կողմից բողոքներ էինք հնչում, թե դրանք ճշգրիտ չեն արտացոլում ականների տեղակայումը։
«Այժմ հայկական համապատասխան մարմինները աշխատանք են տանում նաև հարցումների ճանապարհով վերականգնել տեղեկատվություն՝ հնարավոր նոր ականների վերաբերյալ։ Չեմ բացառում, որ նորից փոխանցենք (քարտեզներ՝ խմբ.) ադրբեջանական կողմին։ Այս անգամ այդ գործողությունը պետք է անենք միջազգային գործընկերների միջոցով», - ասաց Միրզոյանը։

Армения может передать Азербайджану новые карты минных полей
Армянская сторона может передать Азербайджану новые карты минных полей, заявил сегодня на пресс-конференции министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян.
Он напомнил, что подобные карты передавались дважды, несмотря на это, мы слышали жалобы азербайджанской стороны на то, что они неточно определяют расположение мин.
«Сейчас соответствующие органы Армении посредством опросов работают над восстановлением информации о возможных новых минах. Я не исключаю, что мы снова передадим (карты: ред.) азербайджанской стороне. На этот раз нам придется осуществить это действие через международных партнеров", - сказал Мирзоян.