Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ Նորվեգիայի հետ հարաբերությունները կշարունակեն ընդլայնվել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Նորվեգիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բերգլյոտ Հովլանդին, հայտնում են կառավարությունից։
«Վարչապետը շնորհավորել է տիկին Հովլանդին նոր պաշտոնում նշանակվելու առիթով և հույս հայտնել, որ երկու երկրների միջև հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ ու ընդլայնվել: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է առևտրատնտեսական կապերի խորացումը, այդ թվում՝ համատեղ նոր ծրագրերի իրականացումը տարբեր ուղղություններով:
Բերգյլոտ Հովլանդը նշել է, որ Նորվեգիայի կառավարությունը ևս շահագրգիռ է Հայաստանի հետ փոխգործակցության զարգացմամբ և նշել, որ պատրաստ է իր ներդրումն ունենալ երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման գործում:
Զրուցակիցները քննարկել են տնտեսության տարբեր ճյուղերում համագործակցության, ինչպես նաև տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցեր»:

Пашинян выразил надежду, что отношения с Норвегией продолжат расширяться
Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Норвегия в Республике Армения Бергльот Ховланд (Bergljot Hovland). Об этом сообщили в правительстве.
«Премьер-министр поздравил госпожу Ховланд с назначением на новую должность и выразил надежду, что отношения между двумя странами будут и впредь развиваться и расширяться. Никол Пашинян подчеркнул важность углубления торгово-экономических связей, в том числе реализации новых совместных проектов в различных направлениях.
Бергльот Ховланд отметила, что правительство Норвегии также заинтересовано в развитии сотрудничества с Арменией, и подчеркнула, что готова внести свой вклад в укрепление двусторонних отношений.
Собеседники обсудили вопросы сотрудничества в различных отраслях экономики, а также происходящие в регионе процессы».