Հուսով եմ, որ Ադրբեջանի նախագահական ընտրություններից հետո բանակցային գործընթացը լիարժեք ծավալ կստանա․ Փաշինյան
26/01/2024 17:52
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ  Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ հույս ունի, որ Ադրբեջանի հետ բանակցությունները կշարունակվեն։
«Ռազմաշունչ և առավելապաշտական հռետորաբանությունը չի նպաստում կարգավորման գործընթացին։ Հուսով եմ, որ Ադրբեջանի նախագահական ընտրություններից հետո բանակցային գործընթացը լիարժեք ծավալ կստանա՝ արդեն իսկ համաձայնեցված և հանրահայտ սկզբունքների հիման վրա խաղաղության պայմանագրի լրամշակումն ավարտին հասցնելու համար»,-ասաց   նա։

Пашинян: Надеюсь, что после президентских выборов в Азербайджане переговорный процесс приобретет полный объем
26/01/2024 18:15
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе совместной пресс-конференции с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили заявил, что надеется на продолжение переговоров с Азербайджаном.
"Воинственная и максималистская риторика не способствует процессу урегулирования. Надеюсь, что после президентских выборов в Азербайджане переговорный процесс приобретет полный объем для завершения пересмотра мирного договора на основе уже согласованных и известных принципов", - сказал он.