Հայաստանը մեծապես կարևորում է Ավստրալիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումը. Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրալիայի Միության վարչապետ Էնթոնի Ալբանիզին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Հայաստանի կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ավստրալիայի օրվա առթիվ՝ Ավստրալիայի բարեկամ ժողովրդին մաղթելով խաղաղություն և նորանոր ձեռքբերումներ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Ավստրալիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում: Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև առկա փոխադարձ համակրանքն ու նվիրումը ժողովրդավարական արժեքներին ամենալավ հիմքն են հայ-ավստրալական միջպետական հարաբերությունները խորացնելու և ամրապնդելու համար:
Վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը Ձեզ հետ համատեղ ջանքերով մեր պետությունների երկկողմ հարաբերությունները բարձրացնելու որակական նոր մակարդակի»:

Пашинян: Армения придает большое значение развитию дружественных отношений с Австралией
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Австралийского Союза Энтони Альбанезе по случаю Национального праздника страны. В послании говорится:
«От имени правительства Армении и от себя лично сердечно поздравляю вас с Днем Австралии, желаю дружественному народу Австралии мира и новых свершений.
Армения придает большое значение развитию дружественных отношений с Австралией во всех сферах, представляющих взаимный интерес. Уверен, что взаимная симпатия и приверженность демократическим ценностям между нашими народами являются лучшей основой для углубления и укрепления армяно-австралийских межгосударственных отношений.
Подтверждаю готовность совместными с Вами усилиями поднять двусторонние отношения наших государств на качественно новый уровень».